Связаться с нами

Запоріжців чекають заклади корисного дозвілля

У місті працюють сучасні бібліохаби, музей з інтерактивним спрямуванням та яскраві вистави. Їхня робота спрямована на створення необхідних умов для цікавого проведення часу всією сім’єю

У місті працюють сучасні бібліохаби, музей з інтерактивним спрямуванням та яскраві вистави. Їхня робота спрямована на створення необхідних умов для цікавого проведення часу всією сім’єю

«Запорозька Січ» дізналася, куди можна сходити цього літа у вільний час, аби провести його з користю і відпочити від повсякденних навантажень

Сучасні бібліотечні хаби

Літо поки що холодне, тож запоріжцям не до пляжного відпочинку. Але у місті є заклади, де можна не лише відпочити, а й набути корисних знань чи навичок, отримати море позитиву та підзарядитися гарним настроєм. Все це можливо знайти у міських бібліотеках, які стають культурними центрами.

Зазначимо, що наше місто є першим в Україні, яке реалізує реформування бібліотечних закладів. Завдяки програмі, яку ініціював міський голова Володимир Буряк, бібліотеки Запоріжжя перетворюються на сучасні публічні центри розвитку. Вже повністю оновлено 6 закладів, ще у 3 триває реконструкція.

Нагадаємо, деякі бібліо­течні заклади працюють понад 50 років та мають значний попит серед дітлахів та дорослих. Для того, щоб читачі почувалися більш комфортно, а аудиторія користувачів стала ширшою, усі бібліотеки Запоріжжя планується повністю оновити. Таким чином, вже 3-й рік поспіль у нашому місті продовжується успішне впровадження міської програми розвитку бібліотек.

Так, одним з пріоритетних напрямів роботи залишається ремонт приміщень і створення на їхній основі сучасних хабів для культурного проведення дозвілля всією родиною. Також приділяється увага оновленню та поповненню книжкового фонду (у 2021 році на придбання літератури в запорізькі бібліотеки з міського бюджету виділено 2 млн грн) та покращення умов праці робітників. Відзначимо, що у ході реформи жодного працівника бібліотек не звільнено. А завдяки об’єднанню дорослої та дитячої мереж вдалося збільшити заробітні плати бібліотекарів.

Звичайно, велику увагу у ході реформи звернено і на внутрішнє оздоблення із сучасним дизайном, єдиним для усіх закладів. Приміщення в оновлених дитячих бібліотеках поділяються на зони, зазвичай це куточки для найменших читачів, креативна зона для школярів, зона сучасного інформаційно-освітнього центру для підлітків і lounge-зона для молоді.

На сьогодні у Запоріжжі повністю оновлено та осучаснено 6 бібліотек у різних районах міста:

– 2 центральні бібліотеки для дорослих та дітей (вул. Гоголя, 66, вул. Олександрівська, 51),
– 2 профільні бібліотеки у Вознесенівському районі (пр. Соборний, 173, пр. Маяковського, 7),
– 2 публічні бібліотеки у Комунарському та Заводському районах (вул. Ситова, 6, вул. Історична, 45).

Напередодні відкриття оновлених бібліотек міський голова Володимир Буряк особисто перевіряє якість виконаних робіт та дарує закладам корисні речі для читацького дозвілля. Реформа бібліотек дає результат, хоча до цього мало хто вірив, що місто зможе створити такі сучасні бібліотеки, перетворивши їх на справжні районні культурно-мистецькі центри.

Що пропонують?

Бібліотеки, тобто сучасні заклади культури, пропонують своїм читачам різні заходи – виставки, майстер-класи, спілкування з митцями та багато іншого. Тепер там не тільки можна взяти якусь книжку, але й безкоштовно, цікаво й змістовно провести свій вільний час, причому як дорослим, так і дітям.

Наприклад, у бібліотеках працює бібліоняня – захід, під час якого діти можуть стати справжніми митцями. З ними займаються працівники біб­ліотек. А нещодавно і взагалі відкрився літній табір «БібліоFun». Він проходить у 2 бібліотеках міста Запоріжжя – у закладі по вул. Олександрівській, 51, з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 15:00 (запис за телефоном 097-923-52-64). Та у бібліотеці по вул. Історичній, 45, за тим же розкладом (запис за телефоном: 095-062-83-54).

Як розповіла завідувачка дитячої бібліотеки по вул. Олександрівській, 51, Тетяна Васьковська, подібний проєкт у бібліотечних закладах реалізується вперше, але вже встиг сподобатися як дітям, так і батькам.

– У наших бібліотеках ми хочемо стати частиною приємних і радісних подій, про які діти розповідатимуть своїм друзям. На маленьких відвідувачів чекають літературні вікторини, ігри, пізнавальні настільні ігри та літній кінозал. Щодня проходять майстеркласи з малювання, ліплення та аплікації. На жаль, у зв’язку з карантинними обмеженнями ми можемо запросити тільки 10 дітей на день, тому реєструватися потрібно за добу, – розповіла Тетяна Васьковська.

Запоріжці впевнені, що такі зміни – тільки на краще. Тепер до бібліотек дійсно хочеться повертатися – причому цілою родиною. Адже там дійсно цікаво!

– Ми кардинально змінили думку щодо запорізьких бібліотек. У мене 2 доньки, 7 років тому я зареєструвала старшу доньку у бібліотеці, проте її ми навіть не привозили туди, бо дитині було некомфортно знаходитись у старих, сірих приміщеннях. Коли ми почули про ремонт – одразу приїхали подивитися на зміни і були приємно здивовані. Вже зараз, незважаючи на те, що ми живемо не так близько, ми з другою донькою – школяркою – приїжджаємо у бібліотеку на систематичній основі. А все тому, що сюди приємно приходити та відпочивати. Планую залучити доньку до заходів літнього табору, – поділилася запоріжанка Юлія Матюхіна.

І Юлія не єдина, хто так вважає, адже, за офіційними даними, після реформи кількість відвідувачів бібліотечних точок збільшилася на понад 34%, що є доволі гарним показником. Зазначимо, що у роботу бібліотек впроваджуються і новітні інформаційні технології, як-от електронний каталог та електронний читацький квиток. А під час карантину читачі мали змогу замовити книгу онлайн та отримати її з доставкою додому.

Проводиться низка заходів і для дорослого населення, так, в бібліотеці на пр. Маяковського, 7, з 25 травня діє виставка Insta-фотографій «Zapo­rizh­zhia-City Foto» Надії Мусієнко. Зануритися в місто, подумки пройтися його вулицями всі охочі можуть до 15 червня.

Ще одна експозиція на вас чекає у бібліотеці по пр. Соборному, 173. Персональна акварельна виставка Катерини Тарлінської «Урбаністичні скетчі». Приємна музика, сповнені легкості картини та аромат півоній створять душевну атмосферу, аби ви могли насолодитися краєвидами міста. Помилуватися виставкою ви можете з вівторка по суботу з 9:30 до 18:00.

Також у бібліотеках Запоріжжя проводяться вечерні літературні читання за участю місцевого шоумена Василя Бушарова, який запропонував новий формат спілкування. До бібліотек збираються поціновувачі прози й віршів та у затишній атмосфері читають рядки, які їх найбільше вразили. Збирають такі читання дуже багато людей. Але слід відзначити, що під час карантину всі заходи відбуваються з дотриманням карантинних вимог.

Музей архітектури Запоріжжя вражає

Будівля Центральної міської бібліотеки для дорослого населення по вул. Гоголя, що в Олександрівському районі, дедалі більше привертає відвідувачів, адже там з’явився ще один культурний куточок міста. У сучасному бібліотечному закладі, в якому проведено капітальний ремонт, обладнали незвичайний інтерактивний Музей архітектури Запоріжжя. Він розташовується у підвалі приміщення.

Новий заклад складається з 4 відділів. У них всі охочі зможуть повністю поринути в історію розвитку нашого міста – наочно побачити збережені архітектурні елементи, що вплетені в дизайн музейного простору, подивитися, з чого будувалися споруди у різні роки. Подібних музеїв у Запоріжжі більше немає!

Додатково можна ознайомитися з відеоінсталяціями та фотографіями різних років. Завдяки всьому цьому є можливість буквально відчути, як жили люди 100 років тому. Родзинкою музею став станок, на якому власноруч можна зробити листівку-сувенір. Ви можете відвідати музей самостійно, або замовивши безкоштовну екскурсію (від 5 до 10 осіб).

Під час проєктування потурбувалися і про найменших відвідувачів. Для них облаштували інтерактивний дитячий куточок.

До того ж працівники музею намагаються якнайчастіше дивувати відвідувачів різними заходами. Так, наприкінці травня за підтримки Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради у міському Музеї архітектури відбулася низка заходів, які були приурочені до Міжнародного дня музеїв. Нічний квест, екскурсія з ліхтариками та інтерактивний лекторій – ці та безліч інших івентів мали змогу відвідати містяни та гості Запоріжжя у межах святкової програми «Архітектура проти ночі».

Наразі усі охочі мають можливість у інтерактивний спосіб ознайомитись із колекцією музею – долучитися до міжнародного формату пошуку скарбів «Artifacts Hunt» (компанією до 10 осіб). Або за допомогою нового музейного квесту «Таємниця старого Олександрівська» (до 6 осіб). Усі ці активності безкоштовні. Обрати комфортний для відвідування час, а також формат зустрічі ви можете за телефоном музею 050-424-20-54.

Можна відвідати і відомий театр на острові Хортиця – «VIE». Цей театр неодноразово брав участь у різноманітних фестивалях і кожного разу його актори, режисери та вистави відзначалися різноманітними преміями, дипломами, грамотами та відзнаками. І сьогодні театр-лабораторія «VIE» продовжує радувати своїх глядачів, яскравими виставами за дуже демократичними цінами.

Так, минулими вихідними у Запорізькому муніципальному театрі-лабораторії відбулася вистава «Демони» за мотивами творів Едварда Олбі та Ларса Норана. А вже 12-13 червня о 17:00 пройде вистава «Гамлет» (16+). До перегляду запрошуються усі охочі.

Зелена родзинка

Ще одна локація для відпочинку – Запорізький міський дитячий Ботанічний сад. Ми вже повідомляли, за програмою міського голови Володимира Буряка продовжується розвиток закладу. Зокрема, там побудовано величезну сучасну оранжерею, аналогів якій у країні немає. Зараз до теплиці завозять рослини та ґрунт, аби через деякий час відвідувачі мали змогу помилуватися рідкісними квітами, пальмами та іншим зеленим скарбом. Адже Запорізький міський дитячий Ботанічний сад – справжня родзинка міста, в жодному регіоні України немає такого закладу.

До Ботсаду можна прийти «з приватним візитом» або записатися на екскурсію. До речі, саме зараз на вас там чекає справжнє диво: вперше за 25 років в оранжереї «Сукулентні рослини» квітне Агава королеви Вікторії! Ці рослини, виявлені іспанцями в 17 столітті, місцеві індіанці здавна використовували для виробництва волокон, їжі і виготовлення напоїв. У себе на батьківщині Агава королеви Вікторії перебуває під загрозою зникнення, але у запорізькому Ботсаду вона почувається добре.

Працює і Дитяча залізниця

Минулого тижня там відновлено рух потягів, тож можна влаштувати сімейну екскурсію у плавні, помилуватися природою. Працює також і зимовий сад, і зоокуточок. До речі, нещодавно дитяча залізниця прославилася на всю країну. Річ у тім, що керівництво «Укрзалізниці» дізналося, що у зоокуточку живуть ведмеді. Вони там живуть давно, але увагу на них звернули чомусь лише зараз.

«Двох клишоногих, які якимсь дивом (та ще історія) опинилися на балансі Запорізької дитячої залізниці, ми передаємо на реабілітацію та утримання до зоопарку Ouwehand Zoo у місті Ренен, Нідерланди. Комфортне проживання їм там гарантоване, ще й з басейном та водоспадом. Усі витрати на трансфер та утримання бере на себе зоопарк», – повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі керівник «Укрзалізниці» Іван Юрик.

За спорт!
Якщо ви прихильник активного відпочинку, то ось вам ТОП спортмайданчиків, які розташовано у різних районах Запоріжжя та де можна займатися безкоштовно.

Ліцей «Перспектива» (вул. Героїв 55-ї бригади, 3б)
Гімназія №93 (вул. Полякова, 9)
Школа №100 (вул. Ладозька, 2а),
Колегіум №98 (вул. Запорізька, 1а)
Гімназія №71 (просп. Маяковського, 8)
Школа №33 (вул. Ніжинська, 40)
Школа №7 (вул. Північнокільцева, 21)
Школа №92 (вул. Лахтинська, 9).

Для занять необхідно оформити перепустку (у приймальні навчальних закладів за наявності паспорта). Займатися спортом на стадіонах можна, коли тут не проводяться шкільні заняття і тренування для вихованців ДЮСШ. З розкладом та правилами перебування на майданчиках можна ознайомитись безпосередньо на місці, – повідомляє Туристичний інформаційний центр.

Будь в курсе новостей Запорожья.Читай наш телеграм-канал!

Новости

Концерн «Городские тепловые сети» готовит коммуникации к зиме

В Александровском районе проводится замена изношенных трубопроводов горячего водоснабжения и отопления на новые

В Александровском районе проводится замена изношенных трубопроводов горячего водоснабжения и отопления на новые

Концерн «Городские тепловые сети» готовят коммуникации к зиме. Проводятся работы, которые были ранее профинансированы из бюджета или те, которые предприятие выполняет за свой счет. остальные ремонты заморожены, поскольку депутаты пяти фракций игнорируют сессии и не выделяют средства на продолжение подготовки города к отопительному сезону.

«Депутат-тунеядец – причина неурядиц!»: запорожцы пообещали депутатам от ОПЗЖ, ЕС, Слуги народа, Новой политики и партии Шария вениками пригнать их на сессию

Но концерн смог начать замену изношенных трубопроводов горячего водоснабжения и отопления на новые. Работы ведутся в Александровском районе на ул. Запорожской, 2.

Необходимость проведения работ возникает в связи с физическим износом оборудования системы отопления и горячего водоснабжения. Это в свою очередь приводит к снижению проходимости внутреннего диаметра труб, частым авариям, которые становятся причиной нарушения нормального обогрева помещений и горячего водоснабжения в жилых домах города, – сообщает пресс-служба горсовета.

Уже выполнен демонтаж плит, очистка канала, частичный демонтаж старых труб и частичный монтаж новых. Работу по замене изношенных трубопроводов горячего водоснабжения и отопления на новые планируется завершить в начале августа.

Как отмечают представители концерна «Городские тепловые сети», в результате внедрения энергоэффективных технологий удастся избежать тепловых потерь на данном участке трубопровода и значительно улучшить качество предоставления услуг потребителям.

Читать далее

Новости

Володимир Буряк привітав з 5-річчям Запорізький ливарно-механічний завод

Міський голова побажав ювілярам наснаги, сили, благополуччя й домашнього затишку

Міський голова побажав ювілярам наснаги, сили, благополуччя й домашнього затишку

Сьогодні міський голова Володимир Буряк відвідав святкування 5-річчя Запорізького ливарно-механічного заводу.

“Такі зустрічі для мене завжди цінні, адже більшу частину життя я присвятив металургії. З особливою теплотою згадую часи, коли керував зокрема ливарним, механічним і цехом металоконструкцій, які пізніше були виведені в окреме підприємство – ЗЛМЗ.

І сьогодні завод вже святкує свій перший ювілей! Побажав хлопцям і дівчатам наснаги, сили, благополуччя й домашнього затишку” – повідомляє Володимир Буряк у соцмережі.

Читать далее

Новости

«Депутат-тунеядец – причина неурядиц!»: запорожцы пообещали депутатам от ОПЗЖ, ЕС, Слуги народа, Новой политики и партии Шария вениками пригнать их на сессию

На митинге перед зданием горсовета запорожцы признались, что устали от интриг так называемой коалиции. И если депутаты не явятся на сессию, то на следующее заседание люди готовы гнать их вениками, чтобы «слуги народа» вспомнили, что работают они на горожан, а не на своих секретных боссов

На митинге перед зданием горсовета запорожцы признались, что устали от интриг так называемой коалиции. И если депутаты не явятся на сессию, то на следующее заседание люди готовы гнать их вениками, чтобы «слуги народа» вспомнили, что работают они на горожан, а не на своих секретных боссов

Напомним, сегодня депутаты от ОПЗЖ, ЕС, Слуги народа, Новой политики и партии Шария вновь сорвали сессию горсовета. Это уже пятое заседание, которое игнорируют, и стоит вопрос о роспуске городского совета, основанием для этого является невыполнение депутатами своих обязанностей. Приходят в комиссии и сессионный зал только депутаты Партии «Єднання».

И на митинге перед зданием горсовета запорожцы высказались за роспуск горсовета, поскольку депутаты-прогульщики городу не нужны. Или же грозят силой пригнать депутатов на сессию.

«Хочу обратиться к депутатам, которые прогуливают сессии. Из-за вас город скоро может оказаться в катастрофическом положении, поскольку не будет средств на выполнение ремонтов коммуникаций. И на выплаты зарплат сотрудникам аварийной службы тоже средств нет. Вы их не выделяете, поскольку не хотите голосовать за решения сессии. Решайте вопросы города, а потом уже играйте в свои игры. И если нет желания быть депутатами, то приходите к нам в коммунальную службу, научим вас канализацию чистить», – предложил мастер цеха аварийной службы Александр Пучков.  

Возмущались бездействием депутатов коалиции и жители домов, которые ждут средств на проведение ремонтов. Более 140 домов города в программе финансирования работ. Но нет сессий – нет и денег. И поэтому дома уже не успеют подготовить к осенне-зимнему ремонту.

Депутаты горсовета от ОПЗЖ, ЕС, Слуги народа, Новой политики и партии Шария объявили войну запорожцам

«Мы так долго добивались этого финансирования, нам помогали депутаты. А теперь все работы заморожены, потому что депутаты не ходят на сессии! Вот как их можно назвать?! Разве это работа депутата? Разве это они нам обещали во время избирательной кампании?», – возмущаются жильцы дома по ул. Рустави, которым, вероятно, придется снова зимовать в неотремонтированном доме.   

Депутат горсовета от Партии “Єднання” Дмитрий Серый выступил перед жителями города, которые пришли высказать свое возмущение поведением депутатов от ОПЗЖ, Слуги народа, Европейской Солидарности, партии Шария и Новой политики.

«Сегодня, в городе не проводится ремонт жилищного фонда, не проводится ремонт дорог, не выплачиваются социальные выплаты, недополучают зарплату и премии сотрудники городского хозяйства, медицины, образования. Город может остановиться! И я хочу, чтобы каждый житель города не поленился и сходил на прием к “депутатам-дезертирам” и напомнил им, что депутат должен выполнять исключительно указания избирателей, а не своих политических и бизнес-бенефициаров», – заявил депутат.

А депутат Михаил Прасол назвал представителей коалиции депутатами-импотентами. «Люди требуют работы и решений. Или вы на это не способны? Не стыдно быть депутатом-импотентом? Прекращайте играть в политику, а начинайте наконец-то работать!

Я и мои коллеги по Партия Владимира Буряка «Єднання» сделаем все, что от нас зависит, чтобы медицинские, социальные и коммунальные работники получили свои средства, жители получили материальную помощь и город выбрался из ловушки, в которую «коалицианты» пытаются нас затянуть», – подчеркнул Михаил Прасол.

“Из-за вас задерживаются выплаты детям, чьи родители погибли в АТО, не платят деньги другим льготникам! Как вам не стыдно смотреть в глаза своим матерям?! Они вас этому учили – вот так ужасно обращаться с людьми? Не хотите работать в сессионном зале – идите в зону АТО и смените там парней, которые защищают нашу страну”, – возмутилась на митинге Анна Воробьева, глава фонда семей погибших военнослужащих.

А депутат Надежда Севальнева сообщила, что некоторые из коалициантов признаются: на сессии им не разрешает ходить руководство фракций. То есть, на лицо преступный сговор.

Отметим, что сейчас представители коалиции и некоторые члены исполкома насмехаются над людьми, которые вышли на митинг с требованием выплатить положенное им пособие или провести запланированный ремонт дома. «Веселится» и Владислав Марченко, фигурант уголовного дела по растрате более 80 млн бюджетных грн, которого СМИ связывают с теневым руководством бизнес-коалиции горсовета.

Напомним, как пишут политические телеграм-каналы, Марченко спелся с не менее известным и более скандальным Владимиром Кальцевым, подбив на саботаж депутатов пяти фракций горсовета.

Читать далее

Популярные