Связаться с нами

П’ять публічних просторів, які змогли

Публічний, відкритий, громадський – усе це варіанти спільних просторів, з яких починаються історії успіху різних громад. Успішні публічні простори в місті збирають людей, в просторах вирує соціальне життя та відбувається культурний обмін

Публічний, відкритий, громадський – усе це варіанти спільних просторів, з яких починаються історії успіху різних громад. Успішні публічні простори в місті збирають людей, в просторах вирує соціальне життя та відбувається культурний обмін

Якщо громадський простір добре виконує свою роль, то стає живою «сценою», повної активності і веселощів. Жоден успішний кейс розвитку громади не обходився без спільного простору, бо саме це місце впливу одночасно задовольняє потреби громади в відпочинку, відчутті безпеки, розвитку бізнесу та зростанні туризму.

Супер-квартали в Барселоні (Іспанія)

Ідея супер-кварталів Барселони (Superblocks або Superilla) грунтується на об’єднанні кількох кварталів з невеликими вулицями, які робляться пішохідними, а навколо них йде великий квартал з автомобільним рухом.
Частину вулиць Барселони закрили для транзитного руху і поліпшили умови для пішоходів з велосипедистами. Найближчим часом багато вулиць з автомобільним рухом перероблять в «citizen spaces» – просторів для містян.
Дизайн вулиці змінили за допомогою швидких і недорогих рішень – вуличних меблів і фарби, що надало змогу змінювати простір в залежності від потреб у конкретний момент.

Мічиган Авеню в Детройті (США)

Вулиця під назвою Мічиган Авеню починається в центрі Детройта і тягнеться на багато кілометрів за межі міста. Сім смуг руху і ширина близько 30 метрів в ширину роблять її схожою Фрівей і створюють проблеми як для місцевих підприємців, так для звичайних людей, що мешкають по сусідству.

Творці проекту вирішили, що для додання Мічиган авеню більш людяного вигляду варто перетворити парковки біля деяких кафе в парклет – тимчасовий суспільний простір.

В результаті цей крок дозволив збільшити кількість пішоходів на цій частині вулиці, зменшити середню швидкість авто, за рахунок часткового звуження дорожньої смуги та сколихнути місцеву владу, що активізувалася у напрямку створення комфортного міста – побудови виділених велодоріжок, встановлення велопарковок та створення площі для літніх зон міських кафе.

Аеропорт Темпельхоф у Берліні (Німеччина)

Не просто публічний простір, а ціле “злітне поле експериментів” у самому центрі Берліна. Після закриття в 2008 році аеропорту Темпельхоф Tempelhoder Feld або Темпельхофское поле стало популярним місцем відпочинку. Настільки популярне, що міській владі довелося провести міський референдум, результат якого визначив подальшу долю колишнього аеропорту. Незважаючи на багатообіцяючи плани забудови поля, городяни вважали за краще залишити поле в тому вигляді, в якому воно знаходиться зараз, про що повідомили більшістю голосів.

Сьогодні, як в будівлі аеропорту, так і на льотному полі проходять фестивалі, ярмарки і навіть гонки Формули Е – на електромобілях, кожен з яких збирає понад 60 тисяч відвідувачів.

Сад Небесної Сотні у Києві (Україна)

З 2007 до 2014-го у самому серці Києва, між Михайлівською площею існував пустир, який мав стати чи то житлом, чи то бізнес-центром, але будівництво так і не розпочали, огородивши це місце міцним залізним парканом. Саме цей паркан і став відправною точкою у створенні простору, коли під час Революції гідності, його почали розбирати на створення щитів.

Після остаточної перемоги Революції, паркан остаточно демонтували, а за ним знайшли величезний смітник. Спочатку мешканці двору ініціювали наведення ладу на захаращеній ділянці. Створили в Facebook групу «Місто-сад», яка об’єднала спочатку сотні, а згодом – тисячі українців.

На сьогодні це один із найпопулярніших просторів у Києві, що збирає сотні людей щоденно і робить увесь район безпечним та комфортним. На регулярній основі у ньому відбуваються культурні та освітні події: лекції, воркшопи, перформанси тощо, наповнюючи простір життям.

Запорізький публічний простір (Україна)

Запорізький публічний простір (Zaporizhzhia public space) – це перша точка у створенні успішної громади – круте спільне місце, точка впливу, у якій збираються різні люди та їх думки заради вирішення спільних проблем.

Запорізький публічний простір – це динамічний, відкритий і доступний для всіх категорій населення публічний простір під відкритим небом, який розподілено на окремі локації для комфортної роботи, відпочинку, занять спортом, творчістю тощо. Кожна локація є центром тематичних подій: творчих вечорів, фестивалів, конкурсів, змагань, освітніх заходів, що сприяють підвищенню рівня залученості мешканців Запоріжжя до соціальних процесів. Велика увага буде приділяється підтримці на навчанню локальних спільнот.

Вже на етапі створення простір став надзвичайно популярним серед мешканці міста.

Будь в курсе новостей Запорожья.Читай наш телеграм-канал!
Читать далее
Комментарии

Новости

В запорожской больнице экстренной и скорой медпомощи продолжают улучшать инсультное отделение

Врачи проводят диагностику и лечение с помощью новейшего оборудования, закупленного за средства городского бюджета

Врачи проводят диагностику и лечение с помощью новейшего оборудования, закупленного за средства городского бюджета

В запорожской больнице экстренной и скорой медпомощи продолжают улучшать инсультное отделение. Появление ангиографа, приобретенного за средства городского бюджета, значительно расширило возможности врачей. По словам директора больницы, профессора Дмитрия Ивченко, отныне все необходимое для оказания неотложной помощи инсультным пациентам собранные в стенах единого Центра.

Это единственный центр в городе, который имеет такие мощности для приема пациентов. Фактически, центр работает 24 \ 7. “Уже на момент прибытия больного с подозрением на инсульт в нашу больницу его ждут врачи неврологи, нейрохирурги и анестезиологи.
В минимальное время проводят обследование на компьютерном томографе”, – рассказали в больнице.

После этого верифицируют, с каким видом инсульта имеют дело: кровоизлияние или ишемический, и начинают экстренные меры. “Это может быть оперативное вмешательство или эндоваскулярное с использованием нового ангиографа2, – рассказал заведующий отделением нейрохирургии Дмитрий Ивахненко.

Важно: если чувствуете признаки инсульта или видите, что у ваших близких предположительно произошел инсульт – не медлите и звоните в скорую помощь по телефону 103.

Читать далее

Новости

В Запорожье почтили память жертв Голодоморов

Запорожцы почтили минутой молчания память тех, кто трагически погиб от голода в страшные годы

Запорожцы почтили минутой молчания память тех, кто трагически погиб от голода в страшные годы

Сегодня возле памятника «Жертвам Голодомора 1932-1933 годов» состоялось возложение цветов, посвященное Дню памяти жертв Голодоморов, который приходится на четвертую субботу ноября.

Традиционно мероприятие началось в 16:00, когда была объявлена общенациональная минута молчания в память о погибших от голода в те годы. Ведь в двадцатом веке украинский народ трижды пострадал от массового голода, унесшего миллионы жизней.

В траурной церемонии приняли участие управляющий делами исполнительного комитета Запорожского городского совета Роман Омельянович, представители областной и городской власти, запорожцы.

Присутствующие почтили минутой молчания память тех, кто трагически погиб от голода в те страшные годы. Участники мероприятия возложили цветы к мемориалу и зажгли лампадки, – сообщают в мэрии.

Читать далее

Новости

В Запорожье восстановили известную скульптуру

В сквере Театральном вандалы трижды ломали символический памятник родителям

В сквере Театральном вандалы трижды ломали символический памятник родителям

В Запорожье после очередного акта вандализма восстановили известную скульптуру, посвященную родителям. В сквере Театральном снова “живут” мужчина и женщина, которые, как и раньше, сидят на скамейке напротив театра.

Эту скульптуру около месяца назад повредили неизвестные хулиганы в третий раз – поломали “дедушке” ногу. Ранее вандалы похищали собаку, которая располагалась у ног пенсионеров.

– Хочу обратиться к жителям города с призывом не разрушать и не ломать то, что мы делаем для города. На самом деле все это воплощается за ваши же деньги как налогоплательщиков. Поэтому все сделанное нашими общими усилиями следует беречь, – говорит глава Александровского района Валерий Мостовой.

Реставрационные работы помогла выполнить общественная организация «Запорожская Скала», которой также принадлежит идея создания «Памятника родителям». Скульптор – Борис Чак.

Скульптура выполнена из пластика и окрашена в бронзовый цвет. Впрочем, после посягательства вандалов часть оторванной ноги у фигуры пожилого мужчины решили закрепить прочнее и изготовить из бетона. Реставрация длилась около 10 дней, – сообщают в мэрии.

Читать далее

Популярные