Связаться с нами

П’ять публічних просторів, які змогли

Публічний, відкритий, громадський – усе це варіанти спільних просторів, з яких починаються історії успіху різних громад. Успішні публічні простори в місті збирають людей, в просторах вирує соціальне життя та відбувається культурний обмін

Публічний, відкритий, громадський – усе це варіанти спільних просторів, з яких починаються історії успіху різних громад. Успішні публічні простори в місті збирають людей, в просторах вирує соціальне життя та відбувається культурний обмін

Якщо громадський простір добре виконує свою роль, то стає живою «сценою», повної активності і веселощів. Жоден успішний кейс розвитку громади не обходився без спільного простору, бо саме це місце впливу одночасно задовольняє потреби громади в відпочинку, відчутті безпеки, розвитку бізнесу та зростанні туризму.

Супер-квартали в Барселоні (Іспанія)

Ідея супер-кварталів Барселони (Superblocks або Superilla) грунтується на об’єднанні кількох кварталів з невеликими вулицями, які робляться пішохідними, а навколо них йде великий квартал з автомобільним рухом.
Частину вулиць Барселони закрили для транзитного руху і поліпшили умови для пішоходів з велосипедистами. Найближчим часом багато вулиць з автомобільним рухом перероблять в «citizen spaces» – просторів для містян.
Дизайн вулиці змінили за допомогою швидких і недорогих рішень – вуличних меблів і фарби, що надало змогу змінювати простір в залежності від потреб у конкретний момент.

Мічиган Авеню в Детройті (США)

Вулиця під назвою Мічиган Авеню починається в центрі Детройта і тягнеться на багато кілометрів за межі міста. Сім смуг руху і ширина близько 30 метрів в ширину роблять її схожою Фрівей і створюють проблеми як для місцевих підприємців, так для звичайних людей, що мешкають по сусідству.

Творці проекту вирішили, що для додання Мічиган авеню більш людяного вигляду варто перетворити парковки біля деяких кафе в парклет – тимчасовий суспільний простір.

В результаті цей крок дозволив збільшити кількість пішоходів на цій частині вулиці, зменшити середню швидкість авто, за рахунок часткового звуження дорожньої смуги та сколихнути місцеву владу, що активізувалася у напрямку створення комфортного міста – побудови виділених велодоріжок, встановлення велопарковок та створення площі для літніх зон міських кафе.

Аеропорт Темпельхоф у Берліні (Німеччина)

Не просто публічний простір, а ціле “злітне поле експериментів” у самому центрі Берліна. Після закриття в 2008 році аеропорту Темпельхоф Tempelhoder Feld або Темпельхофское поле стало популярним місцем відпочинку. Настільки популярне, що міській владі довелося провести міський референдум, результат якого визначив подальшу долю колишнього аеропорту. Незважаючи на багатообіцяючи плани забудови поля, городяни вважали за краще залишити поле в тому вигляді, в якому воно знаходиться зараз, про що повідомили більшістю голосів.

Сьогодні, як в будівлі аеропорту, так і на льотному полі проходять фестивалі, ярмарки і навіть гонки Формули Е – на електромобілях, кожен з яких збирає понад 60 тисяч відвідувачів.

Сад Небесної Сотні у Києві (Україна)

З 2007 до 2014-го у самому серці Києва, між Михайлівською площею існував пустир, який мав стати чи то житлом, чи то бізнес-центром, але будівництво так і не розпочали, огородивши це місце міцним залізним парканом. Саме цей паркан і став відправною точкою у створенні простору, коли під час Революції гідності, його почали розбирати на створення щитів.

Після остаточної перемоги Революції, паркан остаточно демонтували, а за ним знайшли величезний смітник. Спочатку мешканці двору ініціювали наведення ладу на захаращеній ділянці. Створили в Facebook групу «Місто-сад», яка об’єднала спочатку сотні, а згодом – тисячі українців.

На сьогодні це один із найпопулярніших просторів у Києві, що збирає сотні людей щоденно і робить увесь район безпечним та комфортним. На регулярній основі у ньому відбуваються культурні та освітні події: лекції, воркшопи, перформанси тощо, наповнюючи простір життям.

Запорізький публічний простір (Україна)

Запорізький публічний простір (Zaporizhzhia public space) – це перша точка у створенні успішної громади – круте спільне місце, точка впливу, у якій збираються різні люди та їх думки заради вирішення спільних проблем.

Запорізький публічний простір – це динамічний, відкритий і доступний для всіх категорій населення публічний простір під відкритим небом, який розподілено на окремі локації для комфортної роботи, відпочинку, занять спортом, творчістю тощо. Кожна локація є центром тематичних подій: творчих вечорів, фестивалів, конкурсів, змагань, освітніх заходів, що сприяють підвищенню рівня залученості мешканців Запоріжжя до соціальних процесів. Велика увага буде приділяється підтримці на навчанню локальних спільнот.

Вже на етапі створення простір став надзвичайно популярним серед мешканці міста.

Будь в курсе новостей Запорожья.Читай наш телеграм-канал!
Читать далее
Комментарии

Новости

В парке Запорожья устроили детский праздник

В парке Трудовой Славы для детворы организовали конкурсы с призами, викторины и развлечения

В парке Трудовой Славы для детворы организовали конкурсы с призами, викторины и развлечения

В Запорожье пришло настоящее летнее тепло, и потому в районах города продолжаются праздники для детворы. Очередное мероприятие, посвященное Дню защиты детей, состоялось в парке Трудовой Славы в Вознесеновском районе.

При поддержке депутатского корпуса горсовета с привлечением коллектива Центра досуга детей и юношества Вознесеновского района организовали спортивно-развлекательные “Веселые старты”.

В запорожском родильном доме №4 будет современное отделение интенсивной терапии

“Участники мероприятия – прежде всего дети, которыми занимается Служба по делам детей, маленькие жители района, семьи которых нуждаются в нашем особом внимании, так как оказались в сложных условиях. Проигравших у нас не было, ведь каждый ребенок – самый лучший, потому по завершении каждый получил подарки, грамоты и билеты на бесплатные посещения аттракционов в нашем районе”, – рассказали в райадминистрации.

Читать далее

Новости

В запорожском родильном доме №4 будет современное отделение интенсивной терапии

Также в учреждении идут работы по ремонту операционного блока в акушерском отделении, созданию боксированных палат и выполняется утепление фасада здания

Также в учреждении идут работы по ремонту операционного блока в акушерском отделении, созданию боксированных палат и выполняется утепление фасада здания

В Запорожском родильном доме №4 продолжаются масштабные работы по обновлению. В частности, там появится современная операционная в акушерском отделении, новое отделение интенсивной терапии и палаты-боксы. А еще проводится утепление фасада, что позволит экономить энергоресурсы в зимний период.

Сегодня на объекте побывал мэр Владимир Буряк. Городской голова не только проверил ход работ, но и поздравил коллектив роддома с приближающимся Днем медицинского работника.

“Раньше в роддоме отремонтировали операционный блок, стерилизационное отделение, лабораторию, восстановили ​​систему снабжения кислородом, модернизировали противопожарную сигнализацию и освещение. Также на территории роддома открыта современная женскую консультацию, которая принимает до 340 женщин каждый день. А теперь проводится следующий этап работ. И это правильно. Потому что одна из наших приоритетных задач – продолжить начатое обновление медучреждений, чтобы пациенты получали профессиональную помощь в комфортных условиях”, – подчеркнул мэр Владимир Буряк.

Читать далее

Новости

Сервис «еМалятко» доступен еще в одном запорожском роддоме

Молодым родителям не нужно будет собирать справки, чтобы оформить свидетельство о рождении ребенка и другие документы

Молодым родителям не нужно будет собирать справки, чтобы оформить свидетельство о рождении ребенка и другие документы

Сервис «еМалятко» доступен теперь и в запорожском роддоме №9 (Хортицкий район). Ранее к нему подключились родильные дома №4 и №3.

С 1 июня 2021 г. предоставление комплексной услуги было введено в роддоме № 3 г. Запорожья. А уже завтра, 15 июня, в рамках меморандума о сотрудничестве, заключенного между департаментом предоставления административных услуг и развития предпринимательства Запорожского городского совета и КНП “Родильный дом № 9”, начинается прием заявлений для предоставления комплексной услуги “еМалятко” в помещении этого роддома.

Уважаемые родители, тратьте свое время на малыша и радуйтесь родительству, а оформление документов оставьте администратору Центра предоставления административных услуг, – сообщает пресс-служба мэрии.

Читать далее

Популярные