Связаться с нами

Триває реконструкція Міського палацу дитячої та юнацької творчості

У Запоріжжі четвертий рік поспіль реалізуються проєкти Європейського інвестиційного банку. Зокрема, відновлення після пожежі ЗОШ №53 у Шевченківському районі, ремонт Малої гуманітарної академії в Дніпровському районі тощо. Ці проєкти започатковано завдяки ініціативам міського голови Володимира Буряка. Планувалось також продовження та реалізація нових проєктів, один з яких – реконструкція площі перед греблею ДніпроГЕС.

У Запоріжжі четвертий рік поспіль реалізуються проєкти Європейського інвестиційного банку. Зокрема, відновлення після пожежі ЗОШ №53 у Шевченківському районі, ремонт Малої гуманітарної академії в Дніпровському районі тощо. Ці проєкти започатковано завдяки ініціативам міського голови Володимира Буряка. Планувалось також продовження та реалізація нових проєктів, один з яких – реконструкція площі перед греблею ДніпроГЕС

У Запоріжжі четвертий рік поспіль реалізуються проєкти Європейського інвестиційного банку на суму понад 100 млн євро. Зокрема, відновлення після пожежі ЗОШ №53 у Шевченківському районі, ремонт Малої гуманітарної академії в Дніпровському районі, а тепер і реконструкція Міського палацу дитячої та юнацької творчості (МПДЮТ). Ці проєкти започатковано завдяки ініціативам міського голови Володимира Буряка. Планувалось також продовження та реалізація нових проєктів, один з яких – реконструкція площі перед греблею ДніпроГЕС, – пише “ЗС“.

Так. триває реконструкція Міського палацу дитячої та юнацької творчості. Масштабний проєкт загальною вартістю 73 млн грн реалізується на засадах співфінансування міського бюджету та Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, що отримає фінансову підтримку Європейського інвестиційного банку. Київська підрядна організація до кінця року завершить зовнішні роботи з утеплення будівлі та заміни всіх вікон, а з наступного року приступить до ремонтних робіт всередині будівлі із заміною систем опалення, оновленням робочих кабінетів та коридорів. На сьогодні перший етап реконструкції вже виконано на 65%. Про подробиці «Запорозькій Січі» розповіла директор Міського палацу дитячої та юнацької творчості Людмила Маринюк.

В будівлі стало відчутно тепліше
За словами керівника Людмили Маринюк, головна мета реконструкції – зробити насамперед безпечну та комфортну будівлю для дітей.

Конкурс на реконструкцію виграла київська компанія «Геос УКБ». Замовником виступив департамент освіти та науки Запорізької міської ради. Фінансується реконструкція Палацу з 2 джерел – коштів Європейського інвестиційного банку в межах «Надзвичайної кредитної програми на відновлення України» (49,6 млн грн) та гроші міського бюджету Запоріжжя (співфінансування та покриття ПДВ) – трохи більше 19 млн грн. Цього року місто профінансувало 8 млн грн, а за кредитною програмою виділено 14 млн. У січні заплановано коригування проєкту та осучаснення того, що було заплановано за старими технологіями. Крім того, під час робіт декілька разів з’являлися нові непередбачувані проблемні моменти, що потребували негайного вирішення.

Також у старому проєкті не враховані питання інклюзії. Проте за словами Людмили Маринюк, Палац дитячої та юнацької творчості хоче бути відкритим та доступним для всіх без винятку маленьких мешканців Запоріжжя. І надати можливість проявити свої здібності та таланти у тому числі і дітям з інвалідністю, зокрема і тим, що пересуваються на візках. Для цього потрібен ліфт на другий поверх, ресурсна кімната, туалет для дітей з особливими потребами.Нарікань до підрядника майже немає – роблять все добротно. На жаль, початок робіт затримався – довго не могли отримати зміни в дозволі з Києва. Ще в квітні був перший протокол ДАБІ, що зауважень немає, проте самі зміни отримали лише в серпні.

– А якщо б розпочали у квітні, як передбачалося, то вже б і зовнішні роботи закінчили, і опалення поміняли. А так довелося в опалювальний сезон входити зі старою системою, переживаємо, щоб не було аварій. Сподіваємося, що все буде добре – ревізію провели, засувки замінили, – зазначила директор МПДЮТ.

Що вже зробили
На цей час працівники вже зробили демонтаж плитки облицювання 1986 року, яка встигла прийти в непридатність, та розпочали утеплення та оздоблення фасаду. Утеплюють 10-сантиметровою гідроватою на яку накладають сітку, потім тиньк, ґрунтовку та фарбу. Директор МПДЮТ розповіла, що вже зараз відчутно, як потеплішало в кабінетах.

– В тих приміщеннях, що з боку Дніпра, було дуже холодно. Там у нас медіа­школа, гурток авіамоделювання, тайський бокс та великий хол, де проводимо свята. Іноді взимку через холод доводилося скасовувати заняття чи переводити дітей в інші кімнати, – каже Людмила Маринюк.

Практично в усій будівлі вже замінили вікна на пластикові. Залишилося лише найскладніше – встановити великі вітражні вікна в алюмінієвих рамах на 2 поверсі. Вага одного такого склопакету – 200 кг.

– Склопакети роблять для нас на спецзамовлення в Дніпрорудному. Алюмінієві рами набагато складніші за виконанням, але вони надійніші, а встановити їх – взагалі ювелірна робота. Такі вікна будуть у приміщеннях зі сторони Дніпра, де завжди дме сильний вітер та підвищена вологість, – розповіла Людмила Маринюк.

Купол планетарію Палацу теж зазнає оновлення. Старі пластини знімуть і замість них поставлять нові листи зі сталі зі спеціальними замками. Башта вже частково утеплена, вікна в ній вже замінені.

Проєкту реконструкції сцени та актової зали, на жаль, поки що немає. Передбачено лише заміну крісел, покриття сцени. Завдяки депутатам міськради, які направляли кошти зі свого депутатського фонду, за останні декілька років Палац має нову звукову апаратуру та освітлення сцени.

Людмила Маринюк розповіла, що частина внутрішнього двору Палацу (зелена зона) та оглядовий майданчик вже зазнали благоустрою завдяки перемогам в громадському бюджеті.
Реконструкцією передбачено, що у внутрішньому дворі фасад будівлі пофарбують кольором кави з молоком, а пілястри – малиновим, кольором запорізького прапора. Мозаїка на триптиху залишиться. Що ж до благоустрою, то у дворі буде плитка «старе місто» з логотипом Палацу, упорядкують зелену зону з деревами та квітами.

Запорізький Палац піонерів було відкрито 1986 року. Зараз Міський палац дитячої та юнацької творчості є місцем для розвитку творчих здібностей та талантів для 2,5 тис. запорізьких дітей, які мають змогу відвідувати 63 гуртки.

Будь в курсе новостей Запорожья.Читай наш телеграм-канал!

Новости

В Запорожской области усилят карантинные ограничения

Регион перешел в оранжевую зону, за сутки выявили более 700 новых случаев и нет ни единого пациента, выздоровевшего и выписанного из больницы

Регион перешел в оранжевую зону, за сутки выявили более 700 новых случаев и нет ни единого пациента, выздоровевшего и выписанного из больницы

В Запорожской области усилят карантинные ограничения в связи с тем, что с 28 января “наступила” оранжевая зона. За минувшие сутки в области выявили 739 новых случаев болезни – это официальные данные. В реальности больных может быть в разы больше.

По данным МОЗ, за сутки области нет ни единого пациента, выздоровевшего и выписанного из больницы Это пугает и настораживает. Смертельных случаев в области за 28 января 10.

Всего в Украине за сутки зарегистрировано 37 351 новых случаев болезни – страна преодолела психологическую отметку в 4 млн переболевших. Всего с начала эпидемии в стране подтвержден 4 017 961 случай коронавируса. Скончались 100 031 людей.

Читать далее

Новости

Многоквартирным домам нужны управители

Парламент поддержал законопроект, который позволит своевременно провести конкурс по назначению управителей многоквартирных домов

Парламент поддержал законопроект, который позволит своевременно провести конкурс по назначению управителей многоквартирных домов

Верховная Рада приняла в первом чтении законопроект, предусматривающий, что до 1 марта 2022 года должны состояться конкурсы по выбору и назначению управляющих многоквартирными домами, если такового у них еще нет, – сообщает Минрегион.

«Сейчас в некоторых многоквартирных домах совладельцы занимают инертную позицию – не создано ОСМД и не выбран управляющий. Хотя именно управляющий обеспечивает надлежащее содержание общего имущества, придомовой территории, занимается удовлетворением хозяйственно-бытовых нужд жителей и т.д.», – отмечает заместитель министра.

Отметим, что в Запорожье по состоянию на январь этого года зарегистрировано 1274 ОСМД в 1320 домах и 124 ЖСК, а шесть лет назад было только 131 ОСМД. На протяжении минувших лет власть существенно поддерживала ОСМД, создавались программы по софинансированию капремонтов, частичному погашению кредитов, взятых на утепление и т.д.

Читать далее

Новости

В пострадавшем от взрыва доме ищут людей

Спасатели разбирают завалы, коммунальщики установили опоры для предотвращения дальнейшего обрушения перекрытий

Спасатели разбирают завалы, коммунальщики установили опоры для предотвращения дальнейшего обрушения перекрытий

В Запорожье продолжается спасательная операция в доме на улице Франко, где ночью произошёл взрыв. Спасателями создан пункт обогрева, с людьми работают психологи.

Силами коммунальных предприятий удалось зафиксировать опоры 3-го этажа для предотвращения дальнейшего разрушения. Спасатели продолжают разбор конструкций и поиск вероятных пострадавших, – сообщает пресс-служба ГУ ГСЧС Украины в Запорожской области.

Из пострадавших квартир жильцов дома временно переселят в общежитие на ул. Сталеваров.

По предварительным данным от местных жителей, взрыв произошёл в квартире, где часто собирались асоциальные личности. Хозяйка “нехорошей квартиры” в больнице, её соседка погибла.

Читать далее

Популярные