Связаться с нами

Міський голова Запоріжжя впевнений, що головне у 2021 році продовжити розпочате: оновлювати лікарні, школи та дітячи садочки, реконструювати сквери та парки, закуповувати сучасний транспорт. Та не виключає можливості, що партія “Єднання” заявить про себе на всю країну.

Володимир Буряк у інтерв’ю газети «Запорозька Січ» зрозповів про те, що місто очікує у цьому році, які проєкти планується втілити в життя, та про особисте.

Що було найскладнішим для Вас, для Запоріжжя у 2020 році?

– Коронавірус і коронакриза. Цього ніхто не очікував. Усі рішення доводилося приймати швидко. Не було чіткої системи координації між центральною та місцевою владою. Але ми досить успішно вирішили питання, пов’язані з перепрофілюванням лікарень під лікування пацієнтів із COVID, закупівлею додаткового обладнання, забезпеченням медичних закладів засобами індивідуального захисту, дезрозчинами, медикаментами, а лікарів – надбавками. Також підприємців першої групи було звільнено від податків. Але, звісно, пандемія ще триває, тож цей період ще не минув.

Які б Ви виділили основні досягнення 2020 року?

Безперечно, найважливіше – це відкриття нового мосту через р. Дніпро та нового пасажирського термінала аеропорту Запоріжжя. На ці події всі дійсно чекали. Міська влада зробила все, щоб наше місто отримало сучасний міст і сучасний аеропорт. І якщо фінансування будівництва мосту було з державного бюджету (місто, зі свого боку, виділило 15 млн грн на коригування проєкту), то термінал побудовано виключно за кошти громади. Так, погода видалася, як то кажуть, нельотною, через пандемію. Але наразі польоти відновилися, хоч і не повною мірою. Але всі ми розуміємо, що з часом все налагодиться, або світ призвичаїться, тож термінал ще обов’язково працюватиме на повну потужність.

Ще одним досягненням вважаю завершення реконструкції Правобережного пляжу. Це дійсно сучасна зона відпочинку, яку вже встигли оцінити запоріжці. Завершено й реконструкцію ще одного скверу в Олександрівському районі. Запоріжці традиційно називають його сквером Піонерів.

Незважаючи на коронакризу, ми в повному обсязі виконали програму «Запорізький трамвай» на 2020 рік. Зокрема було випущено 4 вагони, зібрані на КП «Запоріжелектротранс». Тепер містом курсує вже 14 трамваїв запорізького виробництва.

«Під ялинку» міська рада запрацювала. Було обрано керівні органи виконавчої влади, затверджено склад депутатських комісій. Як вдалось порозумітись та знайти компроміс? Адже початок роботи нового складу Запорізької міської ради видався досить бурхливим.

– Головне – це розуміння більшості депутатів щодо того, що всіх нас обрали жителі Запоріжжя представляти їхні інтереси в міській раді. А це і прийняття бюджету міста, і вирішення різноманітних проблемних питань – від комунальних до тих, які визначатимуть, як розвиватиметься місто в подальшому. Тож, незважаючи на політичні амбіції та чвари, нам все ж вдалося налагодити спільну роботу задля забезпечення стабільної життєдіяльності Запоріжжя. А це – найголовніше.

Охарактеризуйте свою команду. Хто вони, нові люди поряд з міським головою? Мова про Вашого першого заступника Андрія П’ятницького, секретаря міськради Геннадія Наумова.

– Усі мої заступники – це, дійсно, моя команда, люди, яким я довіряю, та кандидатури яких підтримала більшість депутатів. Що стосується нових людей у команді – то вони професіонали у своїй справі, я в них впевнений. Переконаний, що своєю роботою вони це доведуть. Вони отримали великий кредит довіри, мають його виправдати. Питатиму я з них, як із себе.

Партія Володимира Буряка «Єднання» вже на перших для себе виборах має гідний результат. Що далі? Які перспективи? Маєте загальноукраїнські амбіції?

– На мій погляд, цьогорічні місцеві вибори показали силу регіональних партій, бо люди втомилися від політичних проєктів зі штаб-квартирами в Києві, гучних заяв, нічим не підкріплених обіцянок, політичної агітації із просто говорючими головами. Можна сказати, виборці свідоміше стали обирати владу, засновуючись на реальних діях тих чи інших кандидатів. Що в Запорізьку міську раду, що в Запорізьку обласну раду, що в Запорізьку районну раду від «Єднання» пройшли гідні люди, готові працювати на результат. Моя партія є всеукраїнською, тому ще обов’язково заявить про себе на всю країну.

Стосовно життя Запоріжжя у новому році. Які проєкти Ви плануєте втілити у життя?

Продовження розвитку муніципального транспорту, впровадження Картки запоріжця, розвиток аеропорту також не стоятиме на місці. Незважаючи на пандемію, ми постійно ведемо переговори про відкриття нових рейсів.

Цього року ми обладнаємо перші навчальні заклади камерами відеоспостереження в межах програми «Безпечне місто», за період дії якої раніше встановили по місту вже понад 230 відеокамер.

Що стосується сфери благоустрою, то тут хотів би виділити реконструкцію площі та парку Енергетиків. У перспективі ми створимо зону відпочинку на обох берегах Дніпра, яка включатиме в себе також відновлений Правобережний пляж, площу Запорізьку, оновлений парк Металургів та площу перед Палацом дитячо-юнацької творчості.

Продовжимо також і переформатування бібліотек міста на сучасні хаби. Звичайно ж, не припинятимемо роботу з оновлення медичних закладів міста. Цього року проведемо й другий етап реконструкції приймально-діагностичних відділень у Міській лікарні екстреної та швидкої допомоги та в 9-й лікарні. Вони фінансуються за державною програмою, тож сподіваємося на стале виділення коштів. Але в разі необхідності будемо реалізовувати ці проєкти за кошти бюджету міста.

Для себе особисто які плани ставите на 2021 рік?

Продовжити розпочаті в Запоріжжі зміни та виправдати довіру запоріжців, які вдруге довірили мені керувати містом. Для мене це дійсно дуже цінно, і я буду робити все, що в моїх силах, аби місто процвітало.

Які Ваші особисті звички зустрічати свята?

– Я обов’язково знаходжу можливість привітати свою родину та приділити час близьким.

Яке бажання Ви загадали в новорічну  ніч?

Мені б хотілося, щоб мрії запоріжців збувалися. Знаєте, ці святкові дні – це такий час, коли дійсно трапляються дива, от тільки дорослі про це часто забувають. Нам треба вчитися брати приклад із дітей. От мені в середині грудня прийшов лист, який написав 6-річний Сафрон. Я одразу на цей конверт звернув увагу у стосі робочих паперів. Він і малюнки туди доклав, і пару карамельок, і своє побажання – дуже хотів робота. Звичайно, як я міг не виконати новорічне бажання дитини? Впевнений, що коли є мрія, обов’язково знайдеться шлях, як отримати бажане.

Чого Ви бажаєте жителям Запоріжжя в Новому році?

– Цього року побажання міцного здоров’я отримало новий сенс, адже це дійсно найцінніше, що ми маємо. Тому, в першу чергу, хочу, щоб всі були здорові. Також бажаю запоріжцям щастя, благополуччя та родинного тепла, а ще – любові до свого рідного міста. Адже Запоріжжя – дійсно найкраще місто, хоч би хто там не намагався це опротестувати.

Будь в курсе новостей Запорожья.Читай наш телеграм-канал!
Читать далее
Комментарии

Новости

Концерн «Городские тепловые сети» продолжает подготовку города к зиме

Каким будет отопительный сезон 2021-2022 – еще никто не знает. Из-за нерешенности тарифных и других вопросов со стороны правительства нет понимая, какими будут тарифы на отопление и горячую воду – причем во всех городах страны! Однако в Запорожье концерн “ГТС”, несмотря ни на что, готовит дома к зиме. Тем более подготовка к отопительному сезону практически завершена

Каким будет отопительный сезон 2021-2022 – еще никто не знает. Из-за нерешенности тарифных и других вопросов со стороны правительства нет понимая, какими будут тарифы на отопление и горячую воду – причем во всех городах страны! Однако в Запорожье концерн “ГТС”, несмотря ни на что, готовит дома и больницы к зиме. Тем более подготовка к отопительному сезону практически завершена

Концерн «Городские тепловые сети» продолжает подготовку города к зиме. Так, на территории запорожской больницы № 9 продолжаются работы по ремонту трубопровода отопления и горячего водоснабжения. Работники концерна «Городские тепловые сети» демонтируют старые стальные трубы диаметром 159 мм, которые были проложены в полупроходных каналах еще в 1970 году.

Запланирована замена стального трубопровода отопления на предварительно изолированные трубы диаметром159/250 мм, длина участка, подлежащего замене – 454 погонных метра. А также будет заменен стальной трубопровод горячего водоснабжения пластиковыми трубами диаметром 75 мм на участке 140 п. м. И уже выполнена замена трубопроводов отопления длиной 100 погонных метров, – сообщает пресс-служба горсовета.

Довідка концерну щодо підготовки міста до опалювального сезону (станом на 02.09.2021):

  • підготовлено 51 із 61 котельні, що складає 82 % від плану;
  • підготовлено 48 із 52 центральних теплових пунктів, що складає 92% від плану;
  • виконана заміна теплових мереж 17,36 км із 21,88 км (в однотрубному обчисленні), що складає 80 %;
  • виконано заміну 2 котлів, що складає 100% від плану;
  • виконано гідравлічних випробувань теплових мереж (в двотрубному обчисленні) протяжністю 761,114 км, що складає 100% від плану.

Отметим, что в этом году, впервые за многие годы, города страны оказались на грани коллапса перед стартом отопительного сезона. Из-за нерешенности тарифных и других вопросов со стороны правительства нет понимая, какими будут тарифы на отопление и горячую воду – причем во всех городах!

Также государство оставило без льгот предприятия, производящие тепло. Им приходится покупать газ по рыночной цене, а это автоматически увеличивает тариф для населения. В одних городах уже заявили о повышении стоимости отопления до 70%, в других вообще неясно, начнется ли отопительный сезон.

Мэры крупных городов не раз обращались к правительству урегулировать вопрос и дать возможность стабильно пройти отопительный сезон. Владимир Буряк представил в Киеве предложения городов относительно стабильного прохождения отопительного сезона.

Читать далее

Новости

В Запорожье в День туризма будет праздник

Департамент культуры и туризма Запорожского городского совета организовывает интересное мероприятие с сюрпризами и конкурсами

Департамент культуры и туризма Запорожского городского совета организовывает интересное мероприятие с сюрпризами и конкурсами

Ежегодно 27 сентября отмечается День туризма. И в этом году в Запорожье Департамент культуры и туризма Запорожского городского совета организовывает интересное мероприятие на пл. Поляка. В программе – экскурсии, сюрпризы и конкурсы.

Запорожье – в ТОП-3 самых популярных туристических направлений страны (инфографика)

В 11:30 на площади Александра Поляка все желающие смогут принять участие в увлекательном масштабном квесте, который объединит формат экскурсии и интерактивной игры. Участники пройдут по популярным местам Запорожья и узнают много нового о городе и его истории. На каждой из локаций их будут ждать известные гиды Запорожья: Роман Акбаш, Валентина Виниченко, Екатерина Виниченко, Оксана Смирнова, а также культуролог Елена Заставная. Для участников также подготовили настоящие городские приключения, интересные загадки и задачи. Конечным пунктом квеста станет Туристический информационный центр, где команды-победители получат подарки, – сообщает пресс-служба горсовета.

В 14:00 состоится церемония награждения победителя всеукраинского фотоконкурса «Портрет туриста» и открытие выставки лучших фоторабот участников. Всех гостей экспозиции ждут приятные сувениры и кофе-брейк.

Читать далее

Новости

В Запорожье в 64 школах и 96 детсадах вакцинированы более 80% сотрудников

Школы Запорожья продолжают работать, но в разных режимах. Младшие классы учатся очно, а старшеклассники ходят на уроки только в тех школах, где привиты более 80% сотрудников

Школы Запорожья продолжают работать, но в разных режимах. Младшие классы учатся очно, а старшеклассники ходят на уроки только в тех школах, где привиты более 80% сотрудников

Мы сообщали, что вся Украина решением государственной комиссии по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций переведена в желтую зону. И по распоряжению Минздрава в жёлтой зоне продолжают очно учиться только младшеклассники, а старшеклассники ходят на уроки только в тех школах, где привиты более 80% сотрудников.

“Учителя понимают социальную значимость своей профессии, поэтому вакцинируются. А мы создаем все условия для прививок педагогов. Кроме пунктов вакцинации, которые работают в Запорожье, в учебные учреждения выезжают бригады медиков, чтобы сотрудники школ и детских садов могли вакцинироваться в более комфортных условиях”, – отметил Станислав Романчук, директор департамента образования и науки Запорожского горсовета.

Уже 64 школы и 96 детсадов города пересекли черту в 80% вакцинации персонала от коронавирусной инфекции. Это составляет более 70% учебных заведений города, – сообщает пресс-служба мэрии.

Отметим, что вакцинация работников образования от коронавируса является добровольной и бесплатной.

Читать далее

Популярные