Связаться с нами

Міський голова Запоріжжя впевнений, що головне у 2021 році продовжити розпочате: оновлювати лікарні, школи та дітячи садочки, реконструювати сквери та парки, закуповувати сучасний транспорт. Та не виключає можливості, що партія “Єднання” заявить про себе на всю країну.

Володимир Буряк у інтерв’ю газети «Запорозька Січ» зрозповів про те, що місто очікує у цьому році, які проєкти планується втілити в життя, та про особисте.

Що було найскладнішим для Вас, для Запоріжжя у 2020 році?

– Коронавірус і коронакриза. Цього ніхто не очікував. Усі рішення доводилося приймати швидко. Не було чіткої системи координації між центральною та місцевою владою. Але ми досить успішно вирішили питання, пов’язані з перепрофілюванням лікарень під лікування пацієнтів із COVID, закупівлею додаткового обладнання, забезпеченням медичних закладів засобами індивідуального захисту, дезрозчинами, медикаментами, а лікарів – надбавками. Також підприємців першої групи було звільнено від податків. Але, звісно, пандемія ще триває, тож цей період ще не минув.

Які б Ви виділили основні досягнення 2020 року?

Безперечно, найважливіше – це відкриття нового мосту через р. Дніпро та нового пасажирського термінала аеропорту Запоріжжя. На ці події всі дійсно чекали. Міська влада зробила все, щоб наше місто отримало сучасний міст і сучасний аеропорт. І якщо фінансування будівництва мосту було з державного бюджету (місто, зі свого боку, виділило 15 млн грн на коригування проєкту), то термінал побудовано виключно за кошти громади. Так, погода видалася, як то кажуть, нельотною, через пандемію. Але наразі польоти відновилися, хоч і не повною мірою. Але всі ми розуміємо, що з часом все налагодиться, або світ призвичаїться, тож термінал ще обов’язково працюватиме на повну потужність.

Ще одним досягненням вважаю завершення реконструкції Правобережного пляжу. Це дійсно сучасна зона відпочинку, яку вже встигли оцінити запоріжці. Завершено й реконструкцію ще одного скверу в Олександрівському районі. Запоріжці традиційно називають його сквером Піонерів.

Незважаючи на коронакризу, ми в повному обсязі виконали програму «Запорізький трамвай» на 2020 рік. Зокрема було випущено 4 вагони, зібрані на КП «Запоріжелектротранс». Тепер містом курсує вже 14 трамваїв запорізького виробництва.

«Під ялинку» міська рада запрацювала. Було обрано керівні органи виконавчої влади, затверджено склад депутатських комісій. Як вдалось порозумітись та знайти компроміс? Адже початок роботи нового складу Запорізької міської ради видався досить бурхливим.

– Головне – це розуміння більшості депутатів щодо того, що всіх нас обрали жителі Запоріжжя представляти їхні інтереси в міській раді. А це і прийняття бюджету міста, і вирішення різноманітних проблемних питань – від комунальних до тих, які визначатимуть, як розвиватиметься місто в подальшому. Тож, незважаючи на політичні амбіції та чвари, нам все ж вдалося налагодити спільну роботу задля забезпечення стабільної життєдіяльності Запоріжжя. А це – найголовніше.

Охарактеризуйте свою команду. Хто вони, нові люди поряд з міським головою? Мова про Вашого першого заступника Андрія П’ятницького, секретаря міськради Геннадія Наумова.

– Усі мої заступники – це, дійсно, моя команда, люди, яким я довіряю, та кандидатури яких підтримала більшість депутатів. Що стосується нових людей у команді – то вони професіонали у своїй справі, я в них впевнений. Переконаний, що своєю роботою вони це доведуть. Вони отримали великий кредит довіри, мають його виправдати. Питатиму я з них, як із себе.

Партія Володимира Буряка «Єднання» вже на перших для себе виборах має гідний результат. Що далі? Які перспективи? Маєте загальноукраїнські амбіції?

– На мій погляд, цьогорічні місцеві вибори показали силу регіональних партій, бо люди втомилися від політичних проєктів зі штаб-квартирами в Києві, гучних заяв, нічим не підкріплених обіцянок, політичної агітації із просто говорючими головами. Можна сказати, виборці свідоміше стали обирати владу, засновуючись на реальних діях тих чи інших кандидатів. Що в Запорізьку міську раду, що в Запорізьку обласну раду, що в Запорізьку районну раду від «Єднання» пройшли гідні люди, готові працювати на результат. Моя партія є всеукраїнською, тому ще обов’язково заявить про себе на всю країну.

Стосовно життя Запоріжжя у новому році. Які проєкти Ви плануєте втілити у життя?

Продовження розвитку муніципального транспорту, впровадження Картки запоріжця, розвиток аеропорту також не стоятиме на місці. Незважаючи на пандемію, ми постійно ведемо переговори про відкриття нових рейсів.

Цього року ми обладнаємо перші навчальні заклади камерами відеоспостереження в межах програми «Безпечне місто», за період дії якої раніше встановили по місту вже понад 230 відеокамер.

Що стосується сфери благоустрою, то тут хотів би виділити реконструкцію площі та парку Енергетиків. У перспективі ми створимо зону відпочинку на обох берегах Дніпра, яка включатиме в себе також відновлений Правобережний пляж, площу Запорізьку, оновлений парк Металургів та площу перед Палацом дитячо-юнацької творчості.

Продовжимо також і переформатування бібліотек міста на сучасні хаби. Звичайно ж, не припинятимемо роботу з оновлення медичних закладів міста. Цього року проведемо й другий етап реконструкції приймально-діагностичних відділень у Міській лікарні екстреної та швидкої допомоги та в 9-й лікарні. Вони фінансуються за державною програмою, тож сподіваємося на стале виділення коштів. Але в разі необхідності будемо реалізовувати ці проєкти за кошти бюджету міста.

Для себе особисто які плани ставите на 2021 рік?

Продовжити розпочаті в Запоріжжі зміни та виправдати довіру запоріжців, які вдруге довірили мені керувати містом. Для мене це дійсно дуже цінно, і я буду робити все, що в моїх силах, аби місто процвітало.

Які Ваші особисті звички зустрічати свята?

– Я обов’язково знаходжу можливість привітати свою родину та приділити час близьким.

Яке бажання Ви загадали в новорічну  ніч?

Мені б хотілося, щоб мрії запоріжців збувалися. Знаєте, ці святкові дні – це такий час, коли дійсно трапляються дива, от тільки дорослі про це часто забувають. Нам треба вчитися брати приклад із дітей. От мені в середині грудня прийшов лист, який написав 6-річний Сафрон. Я одразу на цей конверт звернув увагу у стосі робочих паперів. Він і малюнки туди доклав, і пару карамельок, і своє побажання – дуже хотів робота. Звичайно, як я міг не виконати новорічне бажання дитини? Впевнений, що коли є мрія, обов’язково знайдеться шлях, як отримати бажане.

Чого Ви бажаєте жителям Запоріжжя в Новому році?

– Цього року побажання міцного здоров’я отримало новий сенс, адже це дійсно найцінніше, що ми маємо. Тому, в першу чергу, хочу, щоб всі були здорові. Також бажаю запоріжцям щастя, благополуччя та родинного тепла, а ще – любові до свого рідного міста. Адже Запоріжжя – дійсно найкраще місто, хоч би хто там не намагався це опротестувати.

Будь в курсе новостей Запорожья.Читай наш телеграм-канал!
Читать далее
Комментарии

Новости

В Запорожье работают над развитием детского футбола

Одним из механизмов популяризации этого движения может стать участие тренерского и родительского актива в “Общественном бюджете”

Одним из механизмов популяризации этого движения может стать участие тренерского и родительского актива в “Общественном бюджете”

В Запорожье работают над развитием детского футбола. Эту тему актуализировал депутат горсовета Сергей Ильченко, который встретился с тренером и родителями маленьких футболистов Хортицкого района.

“Обсудили участие заинтересованных горожан в развитии футбольного движения нашего Хортицкого района. Городская власть активно поддерживает различные виды детского спорта и я, как депутат Запорожского городского совета от Партии Владимира Буряка «ЄДНАННЯ», считаю важным продолжения развития детского футбола в Хортицком районе!”, – рассказал депутат.

Одним из механизмов развития детского спортивного движения может быть участие тренерского и родительского актива в “Общественном бюджете” (сейчас даже идет обучение для участников Общественного бюджета-2021).

В Запорожье продолжается обновление спортивной инфраструктуры

“Вместе мы составили план действий и уверенными шагами будем идти к цели! Я хочу, чтобы ребята оторвались из своих гаджетов. Я хочу, чтобы уличные пацаны гоняли в футбол, набивали колени, бегали до усталости и добивались поставленных целей в спорте!”, – подчеркивает Сергей Ильченко.

Читать далее

Новости

Запорожские врачи настаивают на продлении отопительного сезона

Больницы города пока нельзя отключать от подачи тепла – это может навредить пациентам с пневмониями и другими заболеваниями

Больницы города пока нельзя отключать от подачи тепла – это может навредить пациентам с пневмониями и другими заболеваниями

В Запорожье согласно предварительным прогнозам погода собирались завершить отопительный сезон 7 апреля. Однако неожиданное похолодание изменило планы: отопление по-прежнему подается дома горожан, детсады, больницы.

Запорожские медики обратились к городской власти с просьбой не завершать пока отопительный сезон. Ведь в ближайшие дни в городе сохранится достаточно сырая погода, а в больницах сейчас много людей с коронавирусом, пневмониями. И в таких условиях недопустимо отключение отопления.

К сожалению, по техническим причинам в Запорожье отсутствует возможность отключить от отопления только жилые многоэтажки, не отключая при этом медицинские учреждения, детские сады и школы, где продолжают учиться ученики младших классов.

Также отключение отопления может вообще привести к увеличению количества больных ОРВИ, увеличит нагрузку на медицинскую систему, которая сейчас и так работает на полную мощность в условиях распространения коронавирусной инфекции.

С учетом позиции медиков отопительный сезон в Запорожье пока будет продолжаться. Решение о его завершении будет принято позже, в зависимости от погодных условий, – сообщают в мэрии.

Читать далее

Новости

В Запорожье завершается перепланировка движения на Набережной

На магистрали устанавливают новый светофор, чтобы обезопасить движение

На магистрали устанавливают новый светофор, чтобы обезопасить движение

Мы сообщали, что в Запорожье на Набережной устанавливают новый светофор. Его монтируют по автобусному маршруту общего пользования №27 “Вокзал Запорожье – Городская больница №7” между перекрестком ул. Привокзальной и зданиями завода “ЗАЗ”.

На данный момент подрядная организация завершает работы по установке бордюрного камня, начала работы по планированию территории тротуара для дальнейшего выполнения работ по устройству тротуарной плитки.

Читать далее

Популярные