Связаться с нами

Міський голова Запоріжжя впевнений, що головне у 2021 році продовжити розпочате: оновлювати лікарні, школи та дітячи садочки, реконструювати сквери та парки, закуповувати сучасний транспорт. Та не виключає можливості, що партія “Єднання” заявить про себе на всю країну.

Володимир Буряк у інтерв’ю газети «Запорозька Січ» зрозповів про те, що місто очікує у цьому році, які проєкти планується втілити в життя, та про особисте.

Що було найскладнішим для Вас, для Запоріжжя у 2020 році?

– Коронавірус і коронакриза. Цього ніхто не очікував. Усі рішення доводилося приймати швидко. Не було чіткої системи координації між центральною та місцевою владою. Але ми досить успішно вирішили питання, пов’язані з перепрофілюванням лікарень під лікування пацієнтів із COVID, закупівлею додаткового обладнання, забезпеченням медичних закладів засобами індивідуального захисту, дезрозчинами, медикаментами, а лікарів – надбавками. Також підприємців першої групи було звільнено від податків. Але, звісно, пандемія ще триває, тож цей період ще не минув.

Які б Ви виділили основні досягнення 2020 року?

Безперечно, найважливіше – це відкриття нового мосту через р. Дніпро та нового пасажирського термінала аеропорту Запоріжжя. На ці події всі дійсно чекали. Міська влада зробила все, щоб наше місто отримало сучасний міст і сучасний аеропорт. І якщо фінансування будівництва мосту було з державного бюджету (місто, зі свого боку, виділило 15 млн грн на коригування проєкту), то термінал побудовано виключно за кошти громади. Так, погода видалася, як то кажуть, нельотною, через пандемію. Але наразі польоти відновилися, хоч і не повною мірою. Але всі ми розуміємо, що з часом все налагодиться, або світ призвичаїться, тож термінал ще обов’язково працюватиме на повну потужність.

Ще одним досягненням вважаю завершення реконструкції Правобережного пляжу. Це дійсно сучасна зона відпочинку, яку вже встигли оцінити запоріжці. Завершено й реконструкцію ще одного скверу в Олександрівському районі. Запоріжці традиційно називають його сквером Піонерів.

Незважаючи на коронакризу, ми в повному обсязі виконали програму «Запорізький трамвай» на 2020 рік. Зокрема було випущено 4 вагони, зібрані на КП «Запоріжелектротранс». Тепер містом курсує вже 14 трамваїв запорізького виробництва.

«Під ялинку» міська рада запрацювала. Було обрано керівні органи виконавчої влади, затверджено склад депутатських комісій. Як вдалось порозумітись та знайти компроміс? Адже початок роботи нового складу Запорізької міської ради видався досить бурхливим.

– Головне – це розуміння більшості депутатів щодо того, що всіх нас обрали жителі Запоріжжя представляти їхні інтереси в міській раді. А це і прийняття бюджету міста, і вирішення різноманітних проблемних питань – від комунальних до тих, які визначатимуть, як розвиватиметься місто в подальшому. Тож, незважаючи на політичні амбіції та чвари, нам все ж вдалося налагодити спільну роботу задля забезпечення стабільної життєдіяльності Запоріжжя. А це – найголовніше.

Охарактеризуйте свою команду. Хто вони, нові люди поряд з міським головою? Мова про Вашого першого заступника Андрія П’ятницького, секретаря міськради Геннадія Наумова.

– Усі мої заступники – це, дійсно, моя команда, люди, яким я довіряю, та кандидатури яких підтримала більшість депутатів. Що стосується нових людей у команді – то вони професіонали у своїй справі, я в них впевнений. Переконаний, що своєю роботою вони це доведуть. Вони отримали великий кредит довіри, мають його виправдати. Питатиму я з них, як із себе.

Партія Володимира Буряка «Єднання» вже на перших для себе виборах має гідний результат. Що далі? Які перспективи? Маєте загальноукраїнські амбіції?

– На мій погляд, цьогорічні місцеві вибори показали силу регіональних партій, бо люди втомилися від політичних проєктів зі штаб-квартирами в Києві, гучних заяв, нічим не підкріплених обіцянок, політичної агітації із просто говорючими головами. Можна сказати, виборці свідоміше стали обирати владу, засновуючись на реальних діях тих чи інших кандидатів. Що в Запорізьку міську раду, що в Запорізьку обласну раду, що в Запорізьку районну раду від «Єднання» пройшли гідні люди, готові працювати на результат. Моя партія є всеукраїнською, тому ще обов’язково заявить про себе на всю країну.

Стосовно життя Запоріжжя у новому році. Які проєкти Ви плануєте втілити у життя?

Продовження розвитку муніципального транспорту, впровадження Картки запоріжця, розвиток аеропорту також не стоятиме на місці. Незважаючи на пандемію, ми постійно ведемо переговори про відкриття нових рейсів.

Цього року ми обладнаємо перші навчальні заклади камерами відеоспостереження в межах програми «Безпечне місто», за період дії якої раніше встановили по місту вже понад 230 відеокамер.

Що стосується сфери благоустрою, то тут хотів би виділити реконструкцію площі та парку Енергетиків. У перспективі ми створимо зону відпочинку на обох берегах Дніпра, яка включатиме в себе також відновлений Правобережний пляж, площу Запорізьку, оновлений парк Металургів та площу перед Палацом дитячо-юнацької творчості.

Продовжимо також і переформатування бібліотек міста на сучасні хаби. Звичайно ж, не припинятимемо роботу з оновлення медичних закладів міста. Цього року проведемо й другий етап реконструкції приймально-діагностичних відділень у Міській лікарні екстреної та швидкої допомоги та в 9-й лікарні. Вони фінансуються за державною програмою, тож сподіваємося на стале виділення коштів. Але в разі необхідності будемо реалізовувати ці проєкти за кошти бюджету міста.

Для себе особисто які плани ставите на 2021 рік?

Продовжити розпочаті в Запоріжжі зміни та виправдати довіру запоріжців, які вдруге довірили мені керувати містом. Для мене це дійсно дуже цінно, і я буду робити все, що в моїх силах, аби місто процвітало.

Які Ваші особисті звички зустрічати свята?

– Я обов’язково знаходжу можливість привітати свою родину та приділити час близьким.

Яке бажання Ви загадали в новорічну  ніч?

Мені б хотілося, щоб мрії запоріжців збувалися. Знаєте, ці святкові дні – це такий час, коли дійсно трапляються дива, от тільки дорослі про це часто забувають. Нам треба вчитися брати приклад із дітей. От мені в середині грудня прийшов лист, який написав 6-річний Сафрон. Я одразу на цей конверт звернув увагу у стосі робочих паперів. Він і малюнки туди доклав, і пару карамельок, і своє побажання – дуже хотів робота. Звичайно, як я міг не виконати новорічне бажання дитини? Впевнений, що коли є мрія, обов’язково знайдеться шлях, як отримати бажане.

Чого Ви бажаєте жителям Запоріжжя в Новому році?

– Цього року побажання міцного здоров’я отримало новий сенс, адже це дійсно найцінніше, що ми маємо. Тому, в першу чергу, хочу, щоб всі були здорові. Також бажаю запоріжцям щастя, благополуччя та родинного тепла, а ще – любові до свого рідного міста. Адже Запоріжжя – дійсно найкраще місто, хоч би хто там не намагався це опротестувати.

Будь в курсе новостей Запорожья.Читай наш телеграм-канал!
Читать далее
Комментарии

Новости

В Запорожье полиция штрафует людей, которые не носят защитные маски

За минувшие сутки выписано 100 постановлений на месте совершения административных правонарушений

За минувшие сутки выписано 100 постановлений на месте совершения административных правонарушений

Мы сообщали, что пребывание в общественных местах без средств индивидуальной защиты карается штрафом до 255 гривен. “Карательную функцию” переложили на полицейских.

Так, 25 января работники Нацполиции в Запорожской области обнаружили 115 нарушений карантина. Составили 5 административных протоколов за нарушение правил карантина людей, санитарно-гигиенических, санитарно-противоэпидемических правил и норм (ч.1 ст. 44-3 КУоАП).

А также вынесли 110 постановлений на месте совершения административных правонарушений за пребывание в общественных зданиях и транспорте во время карантина без надетых средств индивидуальной защиты (ч.2 ст. 44-3 КУоАП).

Читать далее

Новости

Владимир Буряк: Каждая из партий подчеркивала важность экологии для города. Но не все подали своих представителей в экологическую комиссию

Городской голова Запорожья призвал все депутатские фракции городского совета подать своих представителей в состав постоянной депутатской комиссии по вопросам экологии

Городской голова Запорожья призвал все депутатские фракции городского совета подать своих представителей в состав постоянной депутатской комиссии по вопросам экологии

В декабре мэр Запорожья Владимир Буряк предложил создать постоянную депутатскую комиссию по вопросам экологии, а не объединять ее с комиссией по жизнеобеспечению. На сайте горсовета опубликован проект решения, согласно которому в комиссию войдут 3 депутата горсовета. Кандидатов подавали партии «Єднання», «Слуга народа», «ОПЗЖ» и «Новая политика». Кандидатуры от фракций партии «Европейская солидарность» и «Политическая партия Шария» не поступали.

Сегодня, 26 января, во время согласительного совета мэр Владимир Буряк предложил представителям всех фракций подать своих представителей в экологическую комиссию.

– Решение о создании депутатской комиссии по вопросам экологии подготовлено. Однако не все на данный момент подали своих представителей, хотя каждая из партий постоянно подчеркивала важность экологических вопросов для города. Поэтому предлагаю всем партиям подать своих представителей в комиссию. Это можно еще успеть сделать до сессии, чтобы заранее внести изменения в соответствующий проект решения, – сказал Владимир Буряк.

Проект решения о создании комиссии по вопросам экологии рассмотрят завтра, 27 января, на сессии городского совета. Все депутатские фракции получили предложение включить своих представителей в эту комиссию.

В составе Запорожского городского совета 6 депутатских фракций – партий Владимира Буряка «Єднання», «ОПЗЖ», «Новая политика», «Слуга народа», «Европейская солидарность» и «Политическая партия Шария».

Читать далее

Новости

Стало известно, когда из аэропорта “Запорожье” отправится прямой рейс в Батуми

SkyUp Airlines открыла предпродажу билетов на перелеты из Международного аэропорта “Запорожье” в Грузию

SkyUp Airlines открыла предпродажу билетов на перелеты из Международного аэропорта “Запорожье” в Грузию

Грузия отменяет запрет на международные регулярные авиарейсы с 1 февраля. Теперь авиакомпании могут снова планировать регулярные полеты из Украины в Грузию и обратно.

Как строился новый терминал в аэропорту “Запорожье” (видео)

Одним из возобновленных рейсов станет рейс в Батуми (Грузия) из аэропорта “Запорожье”. Его планировали запустить еще в прошлом году, но карантин поломал многие планы авиаперевозчиков. И только сейчас этот рынок начинает оживать.

Компания SkyUp Airlines анонсировала старт перелетов “Запорожье-Батуми” с 28 мая. Билеты уже в продаже. Также Wizz Air огласил старт новых авиарейсов из аэропорта “Запорожье”.

Отметим, что в Запорожье в октябре открылся новый терминал Международного аэропорта “Запорожье”. Из него отправляются и внутренние, и международные рейсы. Новый просторный и современный терминал уже успел приятно удивить тысячи пассажиров. И привлечь авиакомпании для открытия новых рейсов.

Новый терминал оценили тысячи украинцев и знаменитые личности. В частности, известный журналист, телеведущий, писатель и блоггер Сергей Иванов заявил, что Запорожье – пример для всех восточных областей страны.

Читать далее

Популярные