Связаться с нами

Запоріжжя масштабно змінилося на краще за кілька років

У 2015 році міським головою Запоріжжя став Володимир Буряк. За нього проголосували 58,5% виборців. У 2020 році Володимир Буряк був переобраний на другий термін – в один тур з підтримкою майже 60% голосів. За роки роботи міський голова встиг зробити чимало: оновлено громадський комунальний транспорт, обладнано нові зони відпочинку для містян, побудовано сучасний термінал в аеропорту, відремонтовано лікарні, дороги, вирішено проблему з чергою в дитячі садки і багато іншого. Все це десятиліттями буде служити Запоріжжю і запоріжцям

У 2015 році міським головою Запоріжжя став Володимир Буряк. За нього проголосували 58,5% виборців. У 2020 році Володимир Буряк був переобраний на другий термін – в один тур з підтримкою майже 60% голосів. За роки роботи міський голова встиг зробити чимало: оновлено громадський комунальний транспорт, обладнано нові зони відпочинку для містян, побудовано сучасний термінал в аеропорту, відремонтовано лікарні, дороги, вирішено проблему з чергою в дитячі садки і багато іншого. Все це десятиліттями буде служити Запоріжжю і запоріжцям

Мрії про новий транспорт стали реальністю
У Запоріжжі 2016 рік ознаменувався стартом оновлення громадського комунального транспорту. Перші нові автобуси великої місткості вийшли на маршрут в грудні, викликавши захоплення у містян, які понад 10 років мріяли про такий транспорт. Міський голова Володимир Буряк ще на початку першої каденції заявив, що оновлення транспорту в місті буде одним із головних завдань. І впорався з ним.

За час роботи Володимира Буряка в Запоріжжі з’явилося майже 100 нових автобусів великої місткості, завдяки чому відкрили кілька нових маршрутів: №№17, 18, 29, 39, 56, 59, 72, 86, 94, 98. Також закупили близько 20 тролейбусів, в тому числі з автономним ходом. Це дозволило відкрити ще 2 важливих маршрути – з центру міста на о. Хортиця і з Бородінського мікрорайону в Хортицький район.

Ще більш масштабне оновлення відбулося в трамвайному парку. Міський голова Володимир Буряк в 2017 році ініціював створення міської програми «Запорізький трамвай», в ході якої вперше в місті почали збирати трамваї власного виробництва! За кілька років на маршрути вийшли 14 «Запорізьких трамваїв», одягнених у вишиванки – красивих, зручних, безпечних. Крім того, придбано 25 європейських трамваїв, проведено капремонт наявного рухомого складу.

Аеропорт став дійсно Міжнародним
Запорізький аеропорт довгі роки знаходився не в найкращому стані. Літаки, звичайно, літали, рейси нові періодично з’являлися. А ось старий термінал, ще 60-х років будівництва, і злітно-посадкова смуга були жахливими. Однак в 2016 році міський голова Володимир Буряк ініціював міську програму розвитку Міжнародного аеропорту «Запоріжжя». І її результати приголомшили всю країну, бо вперше в Україні місто без підтримки Держбюджету побудувало новий термінал в аеропорту!

Відкрили термінал у жовтні 2020-го. Аеропорт і пасажири отримали сучасний, просторий – площа 12 тис. кв. м – термінал, а місто – перспективне підприємство, яке швидко увійшло в ТОП аеропортів країни.

Розвиток інфраструктури аеропорту, нарощування пасажиропотоку і відкриття нових рейсів в різні країни світу триває навіть в умовах карантину. Нічого цього не було б, якби не наполегливість міського голови Володимира Буряка, який не тільки став ініціатором будівництва терміналу, а й згодом захистив від намірів Міністерства інфраструктури передати його в концесію. «Термінал аеропорту побудований за кошти громади, і буде все належати тільки громаді Запоріжжя», – підкреслював Володимир Буряк.

І дійсно, новий термінал дов­гі роки буде радувати пасажирів Міжнародного аеропорту Запоріжжя, серед яких не тільки жителі нашої області, а й сусідніх регіонів, де немає такого сучасного і зручного терміналу, – пише “Запорозька січ”.

Оновлені комунікації, будинки і дороги
На початку своєї першої каденції в ході зустрічі з громадою Володимир Буряк повідомив, що вперше у місті прий­нято рішення спрямувати значні кошти на оновлення інженерної інфраструктури. Були виділені 55 млн грн на будівництво та реконструкцію водопровідних мереж, каналізаційних колекторів і насосних станцій. Ще понад 20 млн грн спрямовані на оновлення тепломереж.

Також приділили велику увагу підтримці будинків, в яких створені ОСББ. Завдяки цьому все більша кількість запоріжців брала відповідальне рішення стати співвласниками своїх будинків. Якщо 1 грудня 2015 в місті було лише 127 ОСББ, то на 1 жовтня цього року їх вже понад 1250! Володимир Буряк регулярно проводив зустрічі з головами ОСББ, під час яких приймалися важливі спільні рішення.

Всього в Запоріжжі за час роботи Володимира Буряка зроблений ремонт у понад 600 будинках і в 30 гуртожитках, капремонт покрівель майже в 400 будинках, замінені внутрішні будинкових інженерних мереж понад 320 будинках, проведено капітальний та дрібний ремонт близько 1 тис. ліфтів.

Велика увага приділялася ремонту доріг. З 2016 року стартувала окрема міська програма, на створенні якої наполягав Володимир Буряк. І в 2016-2021 роках відремонтовано понад 2 млн кв. м доріг і понад 127 тис. кв. м тротуарів.

За дорученням міського голови ремонти доріг з інтенсивним рухом велися в нічний час, щоб працівники і техніка не заважали руху транспорту. Важливо, що разом з магістральними дорогами в Запоріжжі ремонтували внутрішньоквартальні та дороги приватного сектора. Для цього була прийнята окрема програма відновлення інфраструктури приватного сектора. Зроблено понад 450 тис. кв. м внутрішньоквартальних доріг, 252 тис. кв. м доріг приватного сектора.

Безпечне місто
У Запоріжжі в 2016 році Володимир Буряк ініціював старт програми «Безпечне місто». У 2018 році цю програму визнали найкращим проєктом в країні! За кілька років у місті встановили понад 230 камер вуличного відеоспостереження на 40 локаціях. Інформація із записуючих пристроїв потрапляє на монітори КП «Центр управління інформаційними технологіями». І в режимі реального часу фахівці Центру можуть спостерігати за ситуацією в місті на десятках моніторів.

Відеоспостереження допомагає встановити обставини різних аварій, подій, випадків вандалізму і т. д. Також «Центр управління інформаційними технологіями» здійснює супровід роботи міського контакт-центру «15-80», що приймає звернення містян з приводу різних комунальних проблем. За добу надходять по 200 і більше дзвінків! Також за пропозицією Володимира Буряка створена Муніципальна аварійна служба, яка оперативно ліквідує різні аварії в будинках міста.

Проблема черг в дитсадки вирішена
У Запоріжжі до 2016 року в черзі до дитсадка значилися понад 1600 малюків. З 2017 року за розпорядженням Володимира Буряка проведена реконструкція низки дошкільних установ, які були закриті багато років: №100 (Шевченківський р-н), №144 (Комунарський р-н), №186 (Вознесенівський р-н), №169 (Заводський район), №217 (Шевченківський район). Створено дошкільні підрозділи в закладах загальної середньої освіти. В результаті проблема черги до дитсадків вирішена – зараз є навіть вільні місця в групах.

Є де відпочити!
Володимиром Буряком багато уваги приділялося зонам відпочинку. У 2016-2021 роках в Запоріжжі був повністю оновлений пр. Маяковського, який став гарною та сучасною територією відпочинку з великою кількістю зелені, лавок і сучасним освітленням. А ще реконструйований сквер Театральний, сквер Піонерів, створена з нуля Алея троянд, облаштований сквер на пр. Металургів.

Крім того, виконана масштабна реконструкція в парку ім. Гагаріна, зараз завершується ремонт вхідної групи парку. А ще зроблена перша черга реконструкції скверу 30-річчя визволення України від нацистських загарбників.

Також в місті з’явилися 2, по суті, нових пляжі – Правобережний і на вул. Лейтенанта Шмідта. Володимир Буряк заявляв про намір продовжити розпочату реконструкцію і обладнати єдину величезну зону відпочинку на 2 берегах Дніпра. До неї увійшли разом з провобережним пляжем ще площа Запорізька, Палац творчості дітей та молоді, парки Металургів та Енергетиків. Але це проєкт кількох років, який, поза сумнівами, був би здійснений Володимиром Буряком.

Після відставки міського голови багато запоріжців розгублені, оскільки не бачать альтернативи йому. У коментарях на сторінці Володимира Буряка у соцмережі люди бажають йому здоров’я. І сподіваються, що проєкти благоустрою міста будуть продовжені.

Будь в курсе новостей Запорожья.Читай наш телеграм-канал!
Читать далее
Комментарии

Новости

В Запорожской области люди “штурмуют” пункты вакцинации

Жители Бердянска жалуются, что записать заранее на прививку невозможно, а центров массовой вакцинации в городе нет

Жители Бердянска жалуются, что записать заранее на прививку невозможно, а центров массовой вакцинации в городе нет

В Запорожской области не хватает пунктов и центров массовой вакцинации. Согласно официальным данным, в нашем регионе их около десятка, тогда как в соседней Днепропетровской области – в три раза больше.

Из-за нехватки прививочных пунктов и центров массовой вакцинации в разных городах региона образуются очереди. Например, такая ситуация в Бердянске.

Местный житель Владимир Мезенцев пишет: ” Центры массовой вакцинации не открыты. Записаться через интернет невозможно. По каким адресам какие частные клиники вакцинируют, чем и когда – неизвестно. Информационная компания отсутствует, из-за этого огромные очереди в поликлинике. Процент получивших сертификаты меньший чем по всей Украине”.

Читать далее

Новости

Запорожские парки обрабатывают спецраствором

Коммунальщики проводят влажную обработку малых архитектурных форм – с применением специальных дезинфицирующих средств

Коммунальщики  проводят влажную обработку малых архитектурных форм – с применением специальных дезинфицирующих средств

В парках и скверах Запорожья проводится дезинфекция. Например, сегодня КП “Титан” обрабатывало детские площадки в парке возле каскада фонтанов “Радуга”.

Коммунальщики работают в защитных костюмах и респираторах. В горсовете уточняют, что это средство безопасно для людей и животных, а вот для вирусов сокрушительное.

Владимир Буряк: Благодарен всем запорожцам за искреннюю поддержку на всех этапах строительства нового терминала в аэропорту

Читать далее

Новости

Запорожская область остается в лидерах по заболеваемости коронавирусом

За минувшие сутки зарегистрировано 1225 новых случаев болезни. От осложнений инфекции скончались 18 человек

За минувшие сутки зарегистрировано 1225 новых случаев болезни. От осложнений инфекции скончались 18 человек

Запорожская область остается в лидерах по заболеваемости коронавирусом – 1225 заболевших. Больше новых случаев только в Одесской (1606), Харьковской (1242) и Днепропетровской (1253) областях.

В Запорожской области больше всего заболевших в Бердянске – 102 человека, в Мелитополе – 127, в Вольнянском районе – 65, в Гуляйпольском – 56. От осложнений болезни за сутки скончались 18 человек.

Отметим, что с каждым днем в Запорожской области увеличивается количество госпитализаций, во многих ковидных больницах уже практически нет мест. Также растет загрузка коек, оснащенных кислородом, что говорит о тяжелом течении болезни у пациентов.

В Запорожье для пенсионеров ограничили право на проезд

Читать далее

Популярные