Связаться с нами

Запорізька делегація Асоціації міст України відправилась на XVІ Український муніципальний форум

Запорізька делегація бере участь в роботі цього заходу, який традиційно є майданчиком для дискусій та вироблення спільної позиції органів державної влади і Асоціації міст України

Запорізька делегація бере участь в роботі цього заходу, який традиційно є майданчиком для дискусій та вироблення спільної позиції органів державної влади і Асоціації міст України

Запорізька делегація Асоціації міст України відправилась на XVІ Український муніципальний форум, де зібралося понад 500 учасників: голови громад, депутати місцевих рад, представники центральних органів державної влади, парламентарі, представники експертного середовища, закордонні партнери Асоціації міст України.

У складі запорізької делегації беруть участь виконавчий директор Запорізького регіонального відділення АМУ Олексій Бєліков, міський голова м. Бердянськ Валерій Баранов, міський голова м. Молочанськ Ірина Липка та інші представники громад.

28 липня, другий день роботи, присвячений питанням енергоефективності, проводиться за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні, що впроваджується «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням уряду Німеччини.

Енергоефективність є одним з надважливих питань для муніципалітетів, адже витрати на теплопостачання постійно зростають, кажуть представники місцевої влади Запорізького краю. Як відомо, правила гри на ринку природного газу України змінились докорінно. Починаючи з 20 травня цього року Кабінет міністрів вже не регулює ціни на природний газ для теплокомуненерго. Відтепер контракти на постачання газу підприємства ТКЕ повинні укладати з газопостачальними компаніями самостійно. Таким чином міські підприємства теплокомуненерго всієї країни отримали можливість купувати блакитне паливо в інших постачальників газу.

Але через накопичені борги через несплату за тепло населенням фактично не можуть змінити постачальника і мають купувати газ у “Нафтогазу”. До того ж, згідно з новими правилами, встановленими Кабміном стосовно “ринку газу”, блакитне паливо має постачатися за передплатою, а не післяплатою за спожитий газ, як раніше.

На захист жителів міст України, заради стабільної роботи теплогенеруючих підприємств встала Асоціація міст України. Тож ще 9 лютого поточного року було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України. Підписавши Меморандум, сторони домовилися, що тариф на тепло та гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону не зростатиме, а підприємства комунальної теплоенергетики отримають природний газ в обсягах, що забезпечить стале проходження опалювального сезону.

Уряд погодився, що збитки комунальних підприємств, отримані у попередні роки від державного регулювання тарифів на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні, будуть компенсовані до 1 жовтня 2021 року.

 «Можемо говорити про єднання влади всіх рівнів задля захисту населення від зростання тарифів у цей непростий час», – написав тоді на своїй офіційній сторінці у Facebook міський голова Запоріжжя, голова Запорізького регіонального відділення АМУ Володимир Буряк.

Але ж для завершення всіх підготовчих процедур потрібно зробити ще немало.

Тому сьогодні запорізькі керівники органів місцевого самоврядування очікують нових ідей, прагнуть домовитись про співробітництво та презентувати власні проєкти щодо енергозабезпечення.

Будь в курсе новостей Запорожья.Читай наш телеграм-канал!

Новости

В Запорожской области люди “штурмуют” пункты вакцинации

Жители Бердянска жалуются, что записать заранее на прививку невозможно, а центров массовой вакцинации в городе нет

Жители Бердянска жалуются, что записать заранее на прививку невозможно, а центров массовой вакцинации в городе нет

В Запорожской области не хватает пунктов и центров массовой вакцинации. Согласно официальным данным, в нашем регионе их около десятка, тогда как в соседней Днепропетровской области – в три раза больше.

Из-за нехватки прививочных пунктов и центров массовой вакцинации в разных городах региона образуются очереди. Например, такая ситуация в Бердянске.

Местный житель Владимир Мезенцев пишет: ” Центры массовой вакцинации не открыты. Записаться через интернет невозможно. По каким адресам какие частные клиники вакцинируют, чем и когда – неизвестно. Информационная компания отсутствует, из-за этого огромные очереди в поликлинике. Процент получивших сертификаты меньший чем по всей Украине”.

Читать далее

Новости

Запорожские парки обрабатывают спецраствором

Коммунальщики проводят влажную обработку малых архитектурных форм – с применением специальных дезинфицирующих средств

Коммунальщики  проводят влажную обработку малых архитектурных форм – с применением специальных дезинфицирующих средств

В парках и скверах Запорожья проводится дезинфекция. Например, сегодня КП “Титан” обрабатывало детские площадки в парке возле каскада фонтанов “Радуга”.

Коммунальщики работают в защитных костюмах и респираторах. В горсовете уточняют, что это средство безопасно для людей и животных, а вот для вирусов сокрушительное.

Владимир Буряк: Благодарен всем запорожцам за искреннюю поддержку на всех этапах строительства нового терминала в аэропорту

Читать далее

Новости

Запорожская область остается в лидерах по заболеваемости коронавирусом

За минувшие сутки зарегистрировано 1225 новых случаев болезни. От осложнений инфекции скончались 18 человек

За минувшие сутки зарегистрировано 1225 новых случаев болезни. От осложнений инфекции скончались 18 человек

Запорожская область остается в лидерах по заболеваемости коронавирусом – 1225 заболевших. Больше новых случаев только в Одесской (1606), Харьковской (1242) и Днепропетровской (1253) областях.

В Запорожской области больше всего заболевших в Бердянске – 102 человека, в Мелитополе – 127, в Вольнянском районе – 65, в Гуляйпольском – 56. От осложнений болезни за сутки скончались 18 человек.

Отметим, что с каждым днем в Запорожской области увеличивается количество госпитализаций, во многих ковидных больницах уже практически нет мест. Также растет загрузка коек, оснащенных кислородом, что говорит о тяжелом течении болезни у пациентов.

В Запорожье для пенсионеров ограничили право на проезд

Читать далее

Популярные