Связаться с нами

У лабораторії будуть проводити близько 500 різноманітних тестів, які раніше робилися лише в приватних закладах

Наприкінці 2020 року міський голова Запоріжжя Володимир Буряк доручив на базі міської лікарні №1 облаштовувати ПЛР-лабораторію, щоб забезпечити можливість безкоштовного тестування для пацієнтів стаціонарів міських лікарень з підозрою на коронавірусну інфекцію або з коронавірусом. І ось лабораторія почала роботу. Днями там виконали перші тестові аналізи на COVID-19.

– Це перша у Запоріжжі міська лабораторія ПЛР-діагностики. Вона зможе проводити 200 досліджень на добу для пацієнтів міських стаціонарів за медичними показниками – з коронавірусом або підозрою на коронавірус. У подальшому, якщо це буде необхідним, можна буде збільшити потужність лабораторії, встановивши додаткове обладнання, – сказав мер Володимир Буряк.

Дослідження для пацієнтів стаціонарів будуть безкоштовними. Разом з тим планується, що лабораторія зможе проводити і платні тестування, наприклад, для тих, кому потрібна довідка для виїзду за кордон.

– Важливо також підкреслити, що це не вузькоспеціалізована лабораторія. Спеціалісти кажуть, що в подальшому тут можна буде проводити дослідження не лише для хворих на коронавірус, але й для виявлення багатьох інших захворювань. Тож ця лабораторія буде потрібна місту не лише під час пандемії, а й і коли вона закінчиться, – зазначив Володимир Буряк.

Як розповіла завідувачка клініко-діагностичної лабораторії Олена Степаненко, налаштовувати обладнання приїздили спеціалісти з Києва. Необхідну ліцензію від МОЗ теж вже отримали. Витратні матеріали на перший час є. Все це дає змогу розпочати роботу, – про це пише “Запорозька Січ”.

– Маємо найкраще обладнання: ампліфікатор-детектор для полімеразної ланцюгової реакції, ламінарні шафи-бокси, морозильну камеру. Планування приміщень виконано з дотриманням усіх санітарних вимог, вони обладнані необхідною вентиляцією. Для збереження стерильності, персонал передаватиме матеріали для досліджень через спеціальні вікна, – зазначила вона.

За словами завідувачки, закупка інших тест-систем дозволить лабораторії проводити ще близько 500 різноманітних видів досліджень, зокрема аналізи на вірусні гепатити, герпес, вірус Епштейна-Барра (мононуклеоз). Крім того, стануть доступні дослідження на вміст у продуктах ГМО.

– До цього часу такі дослідження мешканцям нашого міста робилися лише в приватних лабораторіях. Зараз це стане доступно у першій міській ПЛР-лабораторії, – каже Олена Степаненко.

Вона зазначила, що тест на коронавірус з носогорла у пацієнтів братимуть безпосередньо у стаціонарах, потім отриманий біологічний матеріал доставлятимуть до ПЛР-лабораторії у переносних холодильниках. Результати досліджень будуть готові у той же день.

Зі збільшенням кількості хворих стало зрозуміло, що Запорізький обласний лабораторний центр не може впоратися з тією кількістю тестувань, яку доводиться робити. Тож міський голова Володимир Буряк поставив завдання створити міську лабораторію, яка щодня зможе проводити до 200 досліджень. Потужності нової ПЛР-лабораторії вистачить не лише для безкоштовного обслуговування тих, хто знаходиться в лікарнях, а й для проведення платного тестування для тих, кому необхідно зробити тест. Вартість аналізів буде нижчою, ніж у приватних установах.

З весни 2020 року у Запоріжжі реалізується масштабна міська програма з боротьби з коронавірусом.

Для цього місто спрямувало понад 200 млн грн. Нагадаємо, для лікування хворих вказаної категорії залучено 7 медичних закладів другого рівня – лікарні №1, №2, №6, №7, №9, міська дитяча лікарня №5, пологовий будинок №4. Медики забезпечені засобами індивідуального захисту, дезінфекції. Для ковідних шпиталів придбали додаткове обладнання: апарати ШВЛ, кисневі концентратори, мобільні рентгени, апарати УЗД-діагностики, монітори пацієнта тощо.

На створення міської лабораторії для діагностики коронавірусу з міського бюджету було виділено 6,9 млн грн. Лабораторія розташовується на базі міської лікарні №1, яка була перепрофільована під лікування хворих на COVID.

Будь в курсе новостей Запорожья.Читай наш телеграм-канал!

Новости

Триває реконструкція Міського палацу дитячої та юнацької творчості

У Запоріжжі четвертий рік поспіль реалізуються проєкти Європейського інвестиційного банку. Зокрема, відновлення після пожежі ЗОШ №53 у Шевченківському районі, ремонт Малої гуманітарної академії в Дніпровському районі тощо. Ці проєкти започатковано завдяки ініціативам міського голови Володимира Буряка. Планувалось також продовження та реалізація нових проєктів, один з яких – реконструкція площі перед греблею ДніпроГЕС.

У Запоріжжі четвертий рік поспіль реалізуються проєкти Європейського інвестиційного банку. Зокрема, відновлення після пожежі ЗОШ №53 у Шевченківському районі, ремонт Малої гуманітарної академії в Дніпровському районі тощо. Ці проєкти започатковано завдяки ініціативам міського голови Володимира Буряка. Планувалось також продовження та реалізація нових проєктів, один з яких – реконструкція площі перед греблею ДніпроГЕС

У Запоріжжі четвертий рік поспіль реалізуються проєкти Європейського інвестиційного банку на суму понад 100 млн євро. Зокрема, відновлення після пожежі ЗОШ №53 у Шевченківському районі, ремонт Малої гуманітарної академії в Дніпровському районі, а тепер і реконструкція Міського палацу дитячої та юнацької творчості (МПДЮТ). Ці проєкти започатковано завдяки ініціативам міського голови Володимира Буряка. Планувалось також продовження та реалізація нових проєктів, один з яких – реконструкція площі перед греблею ДніпроГЕС, – пише “ЗС“.

Так. триває реконструкція Міського палацу дитячої та юнацької творчості. Масштабний проєкт загальною вартістю 73 млн грн реалізується на засадах співфінансування міського бюджету та Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, що отримає фінансову підтримку Європейського інвестиційного банку. Київська підрядна організація до кінця року завершить зовнішні роботи з утеплення будівлі та заміни всіх вікон, а з наступного року приступить до ремонтних робіт всередині будівлі із заміною систем опалення, оновленням робочих кабінетів та коридорів. На сьогодні перший етап реконструкції вже виконано на 65%. Про подробиці «Запорозькій Січі» розповіла директор Міського палацу дитячої та юнацької творчості Людмила Маринюк.

В будівлі стало відчутно тепліше
За словами керівника Людмили Маринюк, головна мета реконструкції – зробити насамперед безпечну та комфортну будівлю для дітей.

Конкурс на реконструкцію виграла київська компанія «Геос УКБ». Замовником виступив департамент освіти та науки Запорізької міської ради. Фінансується реконструкція Палацу з 2 джерел – коштів Європейського інвестиційного банку в межах «Надзвичайної кредитної програми на відновлення України» (49,6 млн грн) та гроші міського бюджету Запоріжжя (співфінансування та покриття ПДВ) – трохи більше 19 млн грн. Цього року місто профінансувало 8 млн грн, а за кредитною програмою виділено 14 млн. У січні заплановано коригування проєкту та осучаснення того, що було заплановано за старими технологіями. Крім того, під час робіт декілька разів з’являлися нові непередбачувані проблемні моменти, що потребували негайного вирішення.

Також у старому проєкті не враховані питання інклюзії. Проте за словами Людмили Маринюк, Палац дитячої та юнацької творчості хоче бути відкритим та доступним для всіх без винятку маленьких мешканців Запоріжжя. І надати можливість проявити свої здібності та таланти у тому числі і дітям з інвалідністю, зокрема і тим, що пересуваються на візках. Для цього потрібен ліфт на другий поверх, ресурсна кімната, туалет для дітей з особливими потребами.Нарікань до підрядника майже немає – роблять все добротно. На жаль, початок робіт затримався – довго не могли отримати зміни в дозволі з Києва. Ще в квітні був перший протокол ДАБІ, що зауважень немає, проте самі зміни отримали лише в серпні.

– А якщо б розпочали у квітні, як передбачалося, то вже б і зовнішні роботи закінчили, і опалення поміняли. А так довелося в опалювальний сезон входити зі старою системою, переживаємо, щоб не було аварій. Сподіваємося, що все буде добре – ревізію провели, засувки замінили, – зазначила директор МПДЮТ.

Що вже зробили
На цей час працівники вже зробили демонтаж плитки облицювання 1986 року, яка встигла прийти в непридатність, та розпочали утеплення та оздоблення фасаду. Утеплюють 10-сантиметровою гідроватою на яку накладають сітку, потім тиньк, ґрунтовку та фарбу. Директор МПДЮТ розповіла, що вже зараз відчутно, як потеплішало в кабінетах.

– В тих приміщеннях, що з боку Дніпра, було дуже холодно. Там у нас медіа­школа, гурток авіамоделювання, тайський бокс та великий хол, де проводимо свята. Іноді взимку через холод доводилося скасовувати заняття чи переводити дітей в інші кімнати, – каже Людмила Маринюк.

Практично в усій будівлі вже замінили вікна на пластикові. Залишилося лише найскладніше – встановити великі вітражні вікна в алюмінієвих рамах на 2 поверсі. Вага одного такого склопакету – 200 кг.

– Склопакети роблять для нас на спецзамовлення в Дніпрорудному. Алюмінієві рами набагато складніші за виконанням, але вони надійніші, а встановити їх – взагалі ювелірна робота. Такі вікна будуть у приміщеннях зі сторони Дніпра, де завжди дме сильний вітер та підвищена вологість, – розповіла Людмила Маринюк.

Купол планетарію Палацу теж зазнає оновлення. Старі пластини знімуть і замість них поставлять нові листи зі сталі зі спеціальними замками. Башта вже частково утеплена, вікна в ній вже замінені.

Проєкту реконструкції сцени та актової зали, на жаль, поки що немає. Передбачено лише заміну крісел, покриття сцени. Завдяки депутатам міськради, які направляли кошти зі свого депутатського фонду, за останні декілька років Палац має нову звукову апаратуру та освітлення сцени.

Людмила Маринюк розповіла, що частина внутрішнього двору Палацу (зелена зона) та оглядовий майданчик вже зазнали благоустрою завдяки перемогам в громадському бюджеті.
Реконструкцією передбачено, що у внутрішньому дворі фасад будівлі пофарбують кольором кави з молоком, а пілястри – малиновим, кольором запорізького прапора. Мозаїка на триптиху залишиться. Що ж до благоустрою, то у дворі буде плитка «старе місто» з логотипом Палацу, упорядкують зелену зону з деревами та квітами.

Запорізький Палац піонерів було відкрито 1986 року. Зараз Міський палац дитячої та юнацької творчості є місцем для розвитку творчих здібностей та талантів для 2,5 тис. запорізьких дітей, які мають змогу відвідувати 63 гуртки.

Читать далее

Новости

Запорожская область показала резкое снижение заболеваемости коронавирусом

Еще в четверг в регионе выявили более 1050 случаев, а в пятницу – всего 635. При этом уровень смертности остался достаточно высоким – от осложнений скончались более 20 больных

Еще в четверг в регионе выявили более 1050 случаев, а в пятницу – всего 635. При этом уровень смертности остался достаточно высоким – от осложнений скончались более 20 больных

В Запорожской области за минувшие сутки выявили 635 случаев – такую информацию подает Минздрав. Хотя на протяжении двух недель наш регион лидировал по уровню заболеваемости и в сутки выявляли по 1000 и больше случаев.

С чем связано такое резкое снижение новых случаев коронавируса – пока неизвестно. Остается надеяться, что наша область действительно прошла пик очередной волны эпидемии.

Хотя вот уровень смертности по-прежнему высок – за сутки 26 ноября в области скончались более 20 человек.

Читать далее

Новости

Запорожцы попросили заместителя мэра о помощи

Андрей Пятницкий, заместитель городского головы по вопросам деятельности исполкома горсовета во время горячей телефонной линии отвечал на вопросы запорожцев

Андрей Пятницкий, заместитель городского головы по вопросам деятельности исполкома горсовета во время горячей телефонной линии отвечал на вопросы запорожцев

Мы сообщали, что с июля этого года КП “Центр управления информационными технологиями” наладило проведение прямых телефонных линий, во время которых горожане могут задать интересующие их вопросы представителям местной власти. Такой формат общения понравился людям, и теперь подобные телефонные линии проходят на регулярной основе.

Например, вчера, 25 ноября, на вопросы запорожцев отвечал заместитель мэра по вопросам деятельности исполкома горсовета Андрей Пятницкий.

“За разъяснениями обратились граждане по следующим вопросам: отсутствие отопления в квартирах; бездействие управляющей компании; ремонт дороги в частном секторе; наведение порядка на детской площадке; восстановление холодного водоснабжения; решение социально-бытовых проблем.

Всем звонившим предоставлены исчерпывающие разъяснения. В соответствии с нормами действующего законодательства заявителям также будет направлен официальный ответ в письменном виде”, – рассказал Андрей Пятницкий.

Читать далее

Популярные