Связаться с нами

Частина програм, які підтримали депутати, були ініційовані ще рік-два тому міським головою Володимиром Буряком

Вчора, 24 листопада відбулася 10 сесія Запорізької міської ради, на порядку денному якої була низка проєктів рішень, що стосуються різних сфер життєдіяльності міста. Частина програм, які підтримали депутати, були ініційовані ще рік-два тому міським головою Володимиром Буряком.

На сесії депутати підтримали реформування Інспекції з благоустрою у місті Запоріжжі. Проєктом передбачається створення установи «Інспекція з благоустрою міста Запоріжжя» Запорізької міської ради як бюджетної установи. В Запоріжжі протягом декількох років реалізується масштабний проєкт з енергоощадження.

Депутати затвердили на сесії умови Угоди про кредит та грант між Кабінетом Міністрів України, Житомирською міською радою, Запорізькою міською радою та банком KfW, Франкфурт-на-Майні. Завдяки термомодернізації будівель низки закладів освіти Запоріжжя планується зекономити бюджетні кошти на їхньому опаленні. Також депутати проголосували за збільшення фінансування низки проєктів у галузях освіти та медицини. Зокрема виділення додатково близько 4 млн грн на виконання ремонтних робіт у міській лікарні №9, понад 2,4 млн грн – у Міській лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги. По програмі «Освіта на 20192021 роки» планується збільшення видатків на загальну суму 5 млн 755 тис. грн. Близько 9 млн грн буде направлено на реконструкцію спортивного майданчика у школі №110. Також 9,8 млн грн спрямують на закупівлю технологічного, прального, холодильного обладнання, сучасних засобів навчання для закладів освіти.

У ході чергової сесії Запорізької міської ради депутати підтримали рішення щодо збільшення фінансування на розвиток інфраструктури міста. Кошти у розмірі 5,6 млн грн виділяються з державного та міського бюджетів та будуть спрямовані на забезпечення комплексного благоустрою міста та розвиток дорожнього, мостового та зеленого господарства, безпеки громадського транспорту та розвитку зовнішнього освітлення територій міста.

Так, понад 1 млн грн за рахунок субвенції з державного бюджету підуть на будівництво освітлення в приватному секторі по вул. 8 Березня – на ділянці від вул. Іванова до Тимурівської. Ще понад 1 млн грн субвенції передбачено на реконструкцію зовнішнього освітлення на вулицях Козачій та Шевченка, а також на капітальний ремонт освітлення на вул. Поштовій. Також за рахунок державної субвенції депутати затвердили будівництво кількох дитячих майданчиків на вул. Військбуд, 67, Мокрянський кар’єр, 2, та Панфьорова, 209, а також будівництво світлофорного об’єкта на перехресті вул. Стартової та пров. Архангельського у Шевченківському районі. З міського бюджету також виділили кошти на важливі заходи з благоустрою. Зокрема, близько 4 млн грн на укладання верхнього шару асфальтобетону на площі 5 107 кв. м на ділянці дороги Прибережної магістралі від річки Мокра Московка по вул. Автозаводській до перетину з вул. Новокузнецькою. Майже 80 тис. грн спрямовано на проєктування нової системи поливу, модульного туалету та дитячого майданчика у сквері ім. І.В. Гутніка-Залужного на вул. Товариській. Ще 10 тис. грн на проєктування реконструкції Прибережної магістралі в межах бул. Шевченка та вул. Лермонтова.

Депутати Партії Володимира Буряка «Єднання» прокоментували сесію міської ради

Сергій Ільченко: “Тішить, що багато депутатів міськради зробили роботу над помилками – під час засідань стало менше популізму та більше конструктиву. Але при цьому хочу наголосити, що далеко не всі депутати належним чином готуються до сесії. Деякі фракції допускають порушення регламенту щодо своєчасного подання інформації про той чи інший проєкт рішення, не подають документи на розгляд у профільних комісіях. І під час сесій іншим депутатам доводиться витрачати час вивчення цих паперів. Так не повинно бути. Є регламент, якого всі депутати зобов’язані дотримуватися”.

Олег Корольов: “Сесія була робочою і переважна більшість депутатів працювала нормально. Єдине, що хотілося б відзначити – це питання, яке стосувалося петиції щодо заборони абонплати на опалення та гарячу воду. Річ у тім, що саме поняття «заборона» не може бути використане в даному контексті, оскільки депутати міської ради не мають права заборонити абонплату, яка прийнята на законодавчому рівні. Ми можемо розглянути пропозицію про її зменшення, встановлення якоїсь пільгової абонплати в 0 грн або мінімальної в 1 грн. Але заборонити її ми не можемо. Тому це питання і не було розглянуте – через неправильно складену петицію. Але при цьому ми дали рекомендації профільній комісії щодо того, щоб розмір абонентської плати був знижений до економічно обґрунтованого рівня”.

Ігор Бурчак: “На порядку денному було близько 30 питань. Ми призначили нового керівника комунального телеканалу, розглянули петиції, які представили містяни, зокрема про перейменування вул. Північнокільцевої на честь колишнього директора заводу «Комунар» Степана Івановича Кравчуна. До речі, депутат нашої фракції запропонував перейменувати не цю вулицю, а площу Транспортну. Адже перейменування вулиці спричинить низку незручностей для мешканців, і тому люди заперечують проти цього перейменування. Загалом сесія плідна, голосували швидко, сподіваюся, така робота буде і на майбутніх засіданнях”.

Олександр Оніщенко: “Відбулася нормальна робоча сесія, під час якої депутати працювали. У нашій фракції новий депутат Сергій Брицин, який зайшов на місце заступника міського голови Олексія Нікіфорова, який склав мандат на жовтневій сесії міськради. Таким чином наша сильна та досвідчена фракція зміцнилася ще одним депутатом, і це, гадаю, піде на користь усім. Сподіваюся, що Сергій Бріцин успішно представлятиме інтереси Комунарського району та разом нам вдасться зробити ще більше гарного для мешканців. Наступна сесія буде бюджетною, наша партія готується до неї вже зараз, опрацьовуються пропозиції щодо фінансування важливих програм. Над цими пропозиціями працює спеціальна експертна група Партії Володимира Буряка «Єднання».

Надія Севальнєва: “Сесія пройшла конструктивно та швидко – всі питання, внесені до порядку денного, розглянуті. Найважливішими, звичайно, були питання фінансування та перерозподілу коштів, оскільки не за горами грудень – закінчення року, та кошти, передбачені програмами, мають бути освоєні та спрямовані на благо міста. І багато поточних питань, які були винесені на порядок денний, також були прийняті на користь мешканців нашого міста”.

Дмитро Сірий: “Добре, що сесії почали проходити плідно. Я звернув увагу, що майже кожне питання приймалося не менш як 45-50 голосами депутатів. Це говорить про те, що у міськраді нарешті з’явилася нотка конструктиву. Надважливих питань сьогодні, може, й не було, але ухвалено серйозні рішення, наприклад, перерозподіл коштів бюджету в медичній сфері. Ми підтримали виділення коштів на те, щоб працівники Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги вчасно та в повному обсязі могли отримати зарплати. Також виділили кошти на прикрашання міста до новорічних свят. Сподіваюсь, оформлення сподобається всім запоріжцям”.

Будь в курсе новостей Запорожья.Читай наш телеграм-канал!

Новости

В Запорожской области усилят карантинные ограничения

Регион перешел в оранжевую зону, за сутки выявили более 700 новых случаев и нет ни единого пациента, выздоровевшего и выписанного из больницы

Регион перешел в оранжевую зону, за сутки выявили более 700 новых случаев и нет ни единого пациента, выздоровевшего и выписанного из больницы

В Запорожской области усилят карантинные ограничения в связи с тем, что с 28 января “наступила” оранжевая зона. За минувшие сутки в области выявили 739 новых случаев болезни – это официальные данные. В реальности больных может быть в разы больше.

По данным МОЗ, за сутки области нет ни единого пациента, выздоровевшего и выписанного из больницы Это пугает и настораживает. Смертельных случаев в области за 28 января 10.

Всего в Украине за сутки зарегистрировано 37 351 новых случаев болезни – страна преодолела психологическую отметку в 4 млн переболевших. Всего с начала эпидемии в стране подтвержден 4 017 961 случай коронавируса. Скончались 100 031 людей.

Читать далее

Новости

Многоквартирным домам нужны управители

Парламент поддержал законопроект, который позволит своевременно провести конкурс по назначению управителей многоквартирных домов

Парламент поддержал законопроект, который позволит своевременно провести конкурс по назначению управителей многоквартирных домов

Верховная Рада приняла в первом чтении законопроект, предусматривающий, что до 1 марта 2022 года должны состояться конкурсы по выбору и назначению управляющих многоквартирными домами, если такового у них еще нет, – сообщает Минрегион.

«Сейчас в некоторых многоквартирных домах совладельцы занимают инертную позицию – не создано ОСМД и не выбран управляющий. Хотя именно управляющий обеспечивает надлежащее содержание общего имущества, придомовой территории, занимается удовлетворением хозяйственно-бытовых нужд жителей и т.д.», – отмечает заместитель министра.

Отметим, что в Запорожье по состоянию на январь этого года зарегистрировано 1274 ОСМД в 1320 домах и 124 ЖСК, а шесть лет назад было только 131 ОСМД. На протяжении минувших лет власть существенно поддерживала ОСМД, создавались программы по софинансированию капремонтов, частичному погашению кредитов, взятых на утепление и т.д.

Читать далее

Новости

В пострадавшем от взрыва доме ищут людей

Спасатели разбирают завалы, коммунальщики установили опоры для предотвращения дальнейшего обрушения перекрытий

Спасатели разбирают завалы, коммунальщики установили опоры для предотвращения дальнейшего обрушения перекрытий

В Запорожье продолжается спасательная операция в доме на улице Франко, где ночью произошёл взрыв. Спасателями создан пункт обогрева, с людьми работают психологи.

Силами коммунальных предприятий удалось зафиксировать опоры 3-го этажа для предотвращения дальнейшего разрушения. Спасатели продолжают разбор конструкций и поиск вероятных пострадавших, – сообщает пресс-служба ГУ ГСЧС Украины в Запорожской области.

Из пострадавших квартир жильцов дома временно переселят в общежитие на ул. Сталеваров.

По предварительным данным от местных жителей, взрыв произошёл в квартире, где часто собирались асоциальные личности. Хозяйка “нехорошей квартиры” в больнице, её соседка погибла.

Читать далее

Популярные